Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehet megoldani ezt a...

Hogyan lehet megoldani ezt a lehetetlen helyzetet?

Figyelt kérdés

Adott egy laptop, amire angol nyelvű win7-et tettek fel. Ugyanakkor az illesztőszoftverek sincsenek telepítve és lemezt sem adtak hozzá.


Mivel nincsenek illesztőprogramok pendriveot sem tudok beletenni és az internetre sem felcsatlakozni, tehát nem tudom felfrissíteni az operációs rendszert.


Viszont újra sem tudom telepíteni, mert lemezem nincs, pendriveról való bootolás esetén azonban a telepítés megkezdése egy hibaüzenetet kapok mely szerint "Egy CD/DVD-meghajtó szükséges eszközillesztője hiányzik. Ha az illesztőprogram hajlékonylemezen, CD-n vagy DVD-n, illetve USB flash meghajtón található, helyezze be a lemezt vagy csatlakoztassa az eszközt most.".


2019. febr. 11. 21:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hát igen, ez egy lehetetlen helyzet. Mert nincsenek nyilvános internet pontok, ahol le lehetne tölteni, nincsenek barátai, rokonai az embernek, akiknél lehetne drivereket letölteni...
2019. febr. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Mégis ha nincs a gépen internet vezérlő, akkor hogy kapcsolódok a netre, hogy bármit letöltsek?
2019. febr. 11. 21:40
 3/13 anonim ***** válasza:
Hát igen, a te géped az egyetlen gép a világon. :( Egy barátodnál, egy rokonodnál sincs egyetlen netre kapcsolódó IBM vagy MAC PC.
2019. febr. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát.. ha olyan gépem lenne, ami külön driver nélkül képtelen internetes kapcsolatra már nem lenne, elárulnád nekünk, pontosan melyik típust kell mindenkinek messzire elkerülni?


Ha mégis ilyen kötülményes módon szeretnéd megoldani, esetleg rendelj egy Linux CD-t, amin van live rendszer. Jó eséllyel azok ismerik a áhlózati eszközödet, és le tudsz tölteni vele egy normális Win telepítőt.. Azt mondjuk nem értem, hogy a BIOS boot hogy adhat olyan hibaüzenetet, amit írtál..

2019. febr. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Egy HP laptopról van szó HP 15-ra0xx a kódja.


Persze, hogy letudnám tölteni hozzá a drivereket egy másik gépen, de a pendriveot nem ismeri fel, mivel nincs vezérlője, cd/dvd lemezt meg nem tudok írni, mert nincs a gépemben nem használok. Persze ha nem jövök rá a megoldásra akkor holnap kérek egy telepítő lemezt, de reméltem, hogy van más megoldás.

2019. febr. 11. 22:12
 6/13 Derwer ***** válasza:
És milyen windoest próbálsz telepíteni ? XPt?
2019. febr. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Windows 7 Ultimate, de ugyanez volt a Home Premiummal is.
2019. febr. 12. 07:10
 8/13 anonim ***** válasza:
Sajnos ezt pedig a leírások alapján csak lemezzel tudnád orvosolni
2019. febr. 12. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Linux, oszt tschá! Hogyhogy nincs még kész? Egyébként ez nem lehetetlen helyzet, max valószínűtlen.
2019. febr. 12. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Derwer ***** válasza:

Tehát kalóz verziós a Windows.

Remélem legalább nem mókolt...


Hivatalosan WIN10zel van a gép, érdemes lenne inkább azt próbálni.

Egyébként a trivialis megoldás az hogy kiirod egy CDre, DVDre a driverek.


Ezenfelül csinálhatunk egy LIVE USB meghajtót is és arra rárakod a driverek, majd onnan átmásolod a Live rendszert futtatva.


Amúgy az USB2es portája szerintem mennie kellene alapból, ha az USB3as esetleg nem is megy...

2019. febr. 12. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!