Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Win10-hez milyen word-olvasót...

Win10-hez milyen word-olvasót használjak?

Figyelt kérdés

Most telepítettem föl a win10-et, és nem tudom megnyitni az egyszerű word-fájlokat. Pontosabban a wordpad megnyitja, de nekem csak olvasni kellene, nem szerkeszteni. A MS Store-ban pedig vagy gagyi, vagy pénzes lehetőségek vannak. Azt hittem, a win10-ben alapból van ilyen, de úgy látszik, nincs.

Van valami egyszerű, gyors, hogy ha a fájlra kattintok, a wördöket gyorsan megnyitni képes alkalmazás? Nem kell szerkeszteni, csak olvasni. Próbáltam a MS Word Viewer-t is, de egyrészt csúnya, elmosódott a betűtípus, másrészt nem nyit meg minden fájlt, mert régebbi wörd verzióval kompatibilis, a felajánlott kompatibilitási csomag letöltési-lehetőség pedig már nem elérhető.

Mi a legegyszerűbb lehetőség a win10-ben a word-ök olvasásához?

Köszi!


2019. febr. 13. 13:10
1 2
 1/12 DjImipapa ***** válasza:

Azt írod: Pontosabban a wordpad megnyitja, de nekem csak olvasni kellene, nem szerkeszteni.... nos akkor olvasd, ne szerkeszd. Ilyen egyszerű...:)

Vagy:

[link]

2019. febr. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
2019. febr. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
LibreOffice
2019. febr. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

1-es:


"nos akkor olvasd, ne szerkeszd. Ilyen egyszerű...:)"


:))) És ha véletlenül beleszerkesztek egy fontos dokumentumba (vagy én, vagy a gyerekem), akkor megvan a baj. :)

Tényleg olyan kell, ami csak olvasást tesz lehetővé, az biztosan gyorsabban meg is nyílik.


2-es:

Na, ez nem rossz, csak ne írná ki minduntalan, hogy vásároljam meg a szerkesztéshez az előfizetést. :) De ez gyorsan megnyílik, meg onnan is lehet folytatni, ahol abbahagytam az előző alkalommal. Betettem a kalapba, köszi! :)

(Csak azt tudnám, miért kell ehhez az egyszerű feladathoz 165MB?)


3-as:

Köszönöm, de a LibreOffice-hoz gondolom fel kell telepíteni az egész csomagot. Az összes, általam nem is használt összetevőt is. Vagy van a LibreOffice-nak csak olvasó alkalmazása is?


Valami kicsi, egyszerű, célirányos progit keresnék.


(Rájöttem egyébként, a MS Word Viewer-ben azért csúnya és elmosódott a betű, mert 125%-ra van állítva a méret a win10 beállításban. 100%-nál ez nem jelentkezik. Sajnálom, mert nekem a nagyobb méret kell. Nagyon jó kis progi pedig, ez talán a legyorsabb, de sajnos így nekem csúnya a betű.)

2019. febr. 13. 14:43
 5/12 anonim ***** válasza:

Keress rá az Alkalmazás Áruházban arra, hogy DOC Viewer.

De itt van a linkje is:

[link]

2019. febr. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

5-ös:

Köszönöm, de a Doc Viewer már a gépemen van, egyike azoknak, amiket kipróbáltam a store-ból. De nem nagyon jött be ez sem, egyrészt mert reklámablakkal nyit, amit még ki kell kapcsolni, másrészt a világos háttere teljesen egybeolvad a dokumentum fehér háttérszínével.

2019. febr. 13. 15:10
 7/12 A kérdező kommentje:
Ja, bocsánat, én egy másikról beszéltem, a Doc Viewer-ről. Amit te írtál, az a Doc Viewer Free. Mindjárt megnézem.
2019. febr. 13. 15:41
 8/12 anonim ***** válasza:
De guglizva egy gyorsat arra, hogy "free docx viewer", találni további gyöngyszemeket. Pl.: [link]
2019. febr. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 DjImipapa ***** válasza:

Számtalanszor próbáltam véletlenül szerkeszteni, sajnálatomra sosem sikerült... csak direkte ment ez a művelet!:)

Ám esetleg ha egy vagy több dokumentumon kijelöltem az írásvédett funkciót, már úgy sem ment....:)

2019. febr. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

:)))

Pedig hidd el, elég könnyen megeshet, mint ahogy megesett velem is egy véletlen beletörlés. :) Persze észrevettem, és nem mentettem el a változtatást, de ha nem figyelek, vagy olyasvalaki használja a gépet, aki nem tudja, mire kell odafigyelni, az tud kárt okozni. :)

Na de minek is kéne vigyázni erre, meg minek kellene írásvédett funkcióba rakosgatni fájlokat, amikor létezik olyan progi, ami minden plusz energiabefektetés nélkül is megoldja a wördolvasás gigantikus feladatát.:)))


8-as:

Köszi, kipróbálom!

2019. febr. 13. 20:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!