Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért ilyen bonyolult a linux?

Névtelenül nevű kérdése:

Miért ilyen bonyolult a linux?

Figyelt kérdés

Miért nincs lehetőségem egy kattintással telepíteni linuxban? Mi ez a terminál-mánia?

Próbálok megbarátkozni a linuxal. Szeretném megérteni, miért ér fel egy fejlövéssel, egy tar.gz telepítése? több-több estém fog rámenni, már most látom. Egy egyszerű driver a philips honlapjáról.

Értem, hogy ezt itt így kellett sokáig. De 2019 ben nem lehetne, hogy ne terminálozzunk? Hogy az oprendszer magától feltelepítse, futtassa telepítendőként a cuccot? Ez mikor jön el? Hányadik linuxnál?



2019. febr. 13. 18:05
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán értem a problémádat. Lehet terminállal is.. de lehet a sima csomagkezelővel grafikus felületen.
2019. febr. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim válasza:
100%
Telepíts egy teljes asztali környezetet, abba valószínűleg benne lesznek a szükséges kellékek. Amúgy egyáltalán nem nehéz a parancssor kezelése, ha hozzászoksz, sőt valamit még kényelmesebb beírni oda, minthogy kattintgassak össze-vissza.
2019. febr. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
94%
Nem mindenkinek jó a linux. Neked sem. Dobj a gėpedre egy wint azt annyi. Persze megbaratkozhatsz a linuxal is, olvass, tanulj, lehet megszereted.
2019. febr. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 A kérdező kommentje:

Letöltöttem a drivert. a neve vége (kiterjesztése talán? ) tar.gz.

Mivel tudnám rávenni, hogy elinduljon?

Illetve van erre segédprogram?

Az appközpont keresőjébe beírtam hogy tar vagy hogy tar gz de semmi.

2019. febr. 13. 18:29
 5/52 A kérdező kommentje:
Csak linuxos driver létezik erre a nyomtatóra amúgy.
2019. febr. 13. 18:29
 6/52 A kérdező kommentje:
Elementary os.
2019. febr. 13. 18:30
 7/52 anonim ***** válasza:
100%

tar -xvzf valami.tar.gz

Így tudod kicsomagolni.

Nézd meg a "readme", vagy "install" vagy hasonló fájlban, miként kell telepíteni, mit kell beírni...

2019. febr. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
100%
Csomagkezelővel "tar" és "gzip" csomagokat telepítsd fel, ha nem lennének fent.
2019. febr. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 P.O.C. ***** válasza:
0%

Nem csak hogy agyon bonyolított, de sajnos sosem fogja elérni a Windows minőséget.

Nem rég raktam fel tesóm gépére. Mondom szinte csak nettezik vele, akkor meg minek Windows. Feltoltam a legújabb Ubuntu LTS -t. De valami hányadék volt. Pedig nem egy lehetetlenül szar gép. A Windows 10 gyönyörűen megy rajta (AMD Phenom X4 2,4 Ghz 1 generációs, 4 GB DDR2, Nvidia GT630 1GB VGA). Még a menü is szaggatott rajta. Elindítottam egy sima 480P -s MKV -t, olyan tearing effektet nyomott, hogy a szemem is fájt tőle. Felraktam a zárt nVidia VGA drivert utána még rosszabb volt. Hát bőven van még hova fejlődjön. Nem tudom milyen gép kéne még neki. Maradtam a Windowsnál.

2019. febr. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
62%

Mate felülettel biztos jó lett volna, vagy XFCE felülettel, de az fapadosabb.

Az Unity meg Gnome eléggé eszi az erőforrásokat. :-(

2019. febr. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!