Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehet eltávolítani,...

Hogyan lehet eltávolítani, vagy legalább láthatatlanná tenni a Power Shell és XBox alkalmazásokat a Windows 10-ben?

Figyelt kérdés
Soha nem használtam, és biztosan nem is fogom használni ezeket. Akkor meg minek legyen ott? :) A "Windows-szolgáltatások be- és kikapcsolása" ablakban már kivettem a pipát a Power Shell elől, ennek ellenére mégis megjelenik a startmenüben.
2019. febr. 18. 12:19
1 2 3
 1/28 Nikenau10 válasza:

Szia! :)


PowerShellt azt nem tudom, de az szerintem annyira nem zavaró. :)

XBox alkalmazást pedig PowerShellben tudod el távolítani.


-------------------------------------------------------

Alkalmazások eltávolítása:

Get-AppxPackage -name “Microsoft.3DBuilder” | Remove-AppxPackage

===================

XBOX

Microsoft.Xbox.TCUI

Microsoft.XboxApp

Microsoft.XboxIdentityProvider

Microsoft.XboxGameOverlay

Microsoft.XboxGamingOverlay

Microsoft.XboxSpeechToTextOverlay

Microsoft.XboxGameCallableUI

2019. febr. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:

A powershell-t ne akard eltávolítani, arra szükség van.

Az xboxot pedig ahogy az első írta

2019. febr. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Köszi!

1-es : Ajjajjj, rosszul kezdődik, azt se tudom, hová kell ezt beírni, és hogyan. :))) Van 2 alkalmazás, WinPowerShell és WinPowerShell ISE. Melyikbe kell beírni, és mit kell vele csinálni? Csak egy enter?

2-es:

"A powershell-t ne akard eltávolítani, arra szükség van."

Mi szükség van rá? Más, fontos alkalmazások függnek tőle?

2019. febr. 18. 13:49
 4/28 anonim ***** válasza:
a keresőbe be irod a PowerShell-t majd rendszergazdában elinditód..
2019. febr. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
A Powershell ikonját (illetve bármely más asztali alkalmazás ikonját) úgy tudsz eltüntetni a Start menüből, hogy jobb egérklikk az ikonon -> Több -> "Fájl helyének megnyitása" és ott kitörlöd az ikont. Kitörölni nem lehet, a rendszer része, mint a sima Parancssor. Ezzel az erővel kitörölhetnéd a fél Windows mappát is, mert nem használod.
2019. febr. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm, az ikon törlésének módjával tisztában vagyok (telepített progik felesleges ikonjait már törölgettem ki a fájl helyének megnyitása után), de pl. az XBox-nál nincs ilyen lehetőség.


Szóval a power shell az kell? De mi a funkciója, számomra, aki azt sem tudja, hogy mire kell használni? :)

2019. febr. 18. 14:08
 7/28 A kérdező kommentje:

Idáig jutottama Power Shell ISE-ben:


[link]


Innen hogyan tovább az XBox eltávolításához?

2019. febr. 18. 14:12
 8/28 anonim ***** válasza:

Esélyes,azzal is tudsz programokat törölni a gépről..

Ne részletezzünk csak óvatosan, érzékeny rendszer a Windows ha valami nem ügy működik ahogy elképzelték gondja lehet a későbiekben...


Ha más nincs a services-ben tiltsd le az Xbox alkalmazásokat ha számodra felesleges.

2019. febr. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
A powershell nem feltétlenül kell neked, de a rendszer része, ugyanúgy mint a többi sok-sok, a rendszerrel együtt települő alkalmazás. A powershellt egyébként a Microsoft a Parancssor utódjaként vezette be, mintegy jócskán kibővítve azt. Illetve a powershellhez van egy csomó modul, amelyeket, ha telepítesz, akkor gyakorlatilag bármilyen rendszer konfigurációt megoldhatsz powershellből.
2019. febr. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

Nyiss egy parancssort és add ki a következő két parancsot:

cd %windir%

dir *.exe /s

...na ebből a powershell.exe csak 1 darab

2019. febr. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!