Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Számítástechnika » Programok

A kérdés

Hogyan lehet eltávolítani, vagy legalább láthatatlanná tenni a Power Shell és XBox alkalmazásokat a Windows 10-ben?

Soha nem használtam, és biztosan nem is fogom használni ezeket. Akkor meg minek legyen ott? :) A "Windows-szolgáltatások be- és kikapcsolása" ablakban már kivettem a pipát a Power Shell elől, ennek ellenére mégis megjelenik a startmenüben.

febr. 18. 12:19  Privát üzenet  

A válaszok
1 2 3
Nikenau10 nevű felhasználó válasza:

Szia! :)

PowerShellt azt nem tudom, de az szerintem annyira nem zavaró. :)

XBox alkalmazást pedig PowerShellben tudod el távolítani.

-------------------------------------------------------

Alkalmazások eltávolítása:

Get-AppxPackage -name “Microsoft.3DBuilder” | Remove-AppxPackage

===================

XBOX

Microsoft.Xbox.TCUI

Microsoft.XboxApp

Microsoft.XboxIdentityProvider

Microsoft.XboxGameOverlay

Microsoft.XboxGamingOverlay

Microsoft.XboxSpeechToTextOverlay

Microsoft.XboxGameCallableUI

# 1/28Időpont febr. 18. 13:15 Privát üzenet

A powershell-t ne akard eltávolítani, arra szükség van.

Az xboxot pedig ahogy az első írta

A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/28Időpont febr. 18. 13:41 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszi!

1-es : Ajjajjj, rosszul kezdődik, azt se tudom, hová kell ezt beírni, és hogyan. :))) Van 2 alkalmazás, WinPowerShell és WinPowerShell ISE. Melyikbe kell beírni, és mit kell vele csinálni? Csak egy enter?

2-es:

"A powershell-t ne akard eltávolítani, arra szükség van."

Mi szükség van rá? Más, fontos alkalmazások függnek tőle?

# 3/28Időpont febr. 18. 13:49 Privát üzenet
a keresőbe be irod a PowerShell-t majd rendszergazdában elinditód..

A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/28Időpont febr. 18. 13:55 Privát üzenet
A Powershell ikonját (illetve bármely más asztali alkalmazás ikonját) úgy tudsz eltüntetni a Start menüből, hogy jobb egérklikk az ikonon -> Több -> "Fájl helyének megnyitása" és ott kitörlöd az ikont. Kitörölni nem lehet, a rendszer része, mint a sima Parancssor. Ezzel az erővel kitörölhetnéd a fél Windows mappát is, mert nem használod.

A válaszíró 59%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/28Időpont febr. 18. 13:57 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm, az ikon törlésének módjával tisztában vagyok (telepített progik felesleges ikonjait már törölgettem ki a fájl helyének megnyitása után), de pl. az XBox-nál nincs ilyen lehetőség.

Szóval a power shell az kell? De mi a funkciója, számomra, aki azt sem tudja, hogy mire kell használni? :)

# 6/28Időpont febr. 18. 14:08 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Idáig jutottama Power Shell ISE-ben:

[link]

Innen hogyan tovább az XBox eltávolításához?

# 7/28Időpont febr. 18. 14:12 Privát üzenet

Esélyes,azzal is tudsz programokat törölni a gépről..

Ne részletezzünk csak óvatosan, érzékeny rendszer a Windows ha valami nem ügy működik ahogy elképzelték gondja lehet a későbiekben...

Ha más nincs a services-ben tiltsd le az Xbox alkalmazásokat ha számodra felesleges.

A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/28Időpont febr. 18. 14:14 Privát üzenet
A powershell nem feltétlenül kell neked, de a rendszer része, ugyanúgy mint a többi sok-sok, a rendszerrel együtt települő alkalmazás. A powershellt egyébként a Microsoft a Parancssor utódjaként vezette be, mintegy jócskán kibővítve azt. Illetve a powershellhez van egy csomó modul, amelyeket, ha telepítesz, akkor gyakorlatilag bármilyen rendszer konfigurációt megoldhatsz powershellből.

# 9/28Időpont febr. 18. 14:19 Privát üzenet

Nyiss egy parancssort és add ki a következő két parancsot:

cd %windir%

dir *.exe /s

...na ebből a powershell.exe csak 1 darab

# 10/28Időpont febr. 18. 14:23 Privát üzenet
1 2 3

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Van ez a Windows Storeban elérhető Ubuntu. Ez most akkor csak egy bash shell, vagy linux kernelt is tartalmaz? Bármilyen grafikus felületi linuxos program is futtatható vele?
Van e olyan shell program ami jelszót kér windows alatt?
Windows 8 van a gepemen és fut egy bizonyos classic shell alkalmazás, ez miért is felelős és mi történik ha eltávolítom?
Miért ugyan olyan az összes Linux?
PowerShellbdn hogy kell elérni, hogy ne csak rendszergazdaként futtatva lehessen shellezni?
Van-e ilyen, és mi a neve?

Kérdések a Számítástechnika rovatbólKérdések a Programok rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!