Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen programot érdemes...

Milyen programot érdemes felrakni a gépemre, ha futtatni szeretnék rajta egy-két 20 évvel ezelőtt kiadott PC-s játékot?

Figyelt kérdés
A mostani gépem processzora egy Pentium i5-ös, és nosztalgiából szeretnék egy-két régi stratégiai játékot futtatni rajta (pl. Commandos, vagy Theme Hospital), de állítólag az új processzorokkal ez nem lehetséges. Tudtok ebben segíteni/tanácsot adni nekem?

#PC #játék #számítógépes játék #régi számítógépes játékok #játékok anno #régi játékok futtatása mai gépen
2019. febr. 26. 13:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Dosbox kell hozzá, miután jól bekonfiguráltad, mehet a móka.

[link]

Ha Windowsra kiadott játékot szeretnél futtatni, akkor bizony egyenként kell megkeresni a futtatás módját, vagy megszerezni a GOG verziót, ami móndosítva van, hogy a modern Windowsokon is fussanak a játékok, tehét nem a processzor miatt nem működik.

Pentium i5 pedig nincs.

2019. febr. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Van még olyan is, hogy Windows 10 alá telepíthető Windows 95 (mint egy alkalmazás, illetve tulajdonképpen egy virtuális gép):

[link]

2019. febr. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kapcsolódó youtube video: [link]
2019. febr. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ahogy írták dosboxba futtathatod a dosos játékokat a windowsosokkal annyi baj van igen h gog-os játékokat lehet javarészt futtatni ami már nagyon régi de van kivétel bőven amit win10 is simán visz. Ajánlom neked egy pár ezer forintos pentium 4 beszerzését windows xp-vel szinte bármelyik régi játékkal megbírkózik és még a nosztalgia is megvan. Eredeti dos is megoldható rá. Ha érdekel ez a dolog ajánlom philscomputerlab youtube videóit hasznos.
2019. febr. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Idő közben viszont eszembe jutott még egy kérdés... Ismeritek pl. a Steamet? Itt is megtaláltam pár régebbi játékomat, amiket már pár dollárért is meg lehet venni. Elvileg ezek már modifikált változatok, vagyis úgy lehet őket letölteni, hogy azokat már az újabb típusú gépeken is futtatni lehet?
2019. márc. 1. 10:32
 6/7 anonim ***** válasza:
Én megvettem a Quake szériát és azok nem voltak módosítva, nem futottak a Windows 7en, a GOG verziók futnak.
2019. márc. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen steamen már alapból úgy vannak megírva h pl duke nukem 3d már dosboxban indul neked csak a playre kell nyomni.
2019. márc. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!