Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Haldoklik a videó kártyám? A...

Éter kérdése:

Haldoklik a videó kártyám? A gépemen a vlc media player és a media player classic home cinema lejátszóprogram csak késleltetés után játssza le a médiafájlokat. Eddig semmi gond nem volt velük de most több másodperc után jelenik meg csak a film.

Figyelt kérdés
2019. márc. 2. 16:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez még nem jelenti azt h haldokolna a videókártya..inkabb h belassult a rendszered valamitől.
2019. márc. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Semmi baja nincs a videokartyadnak.
2019. márc. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát, ha hiszed ha nem, a tároló is okozhat efféle problémákat. Olyan max 1 éve még egy régi, vacak 160-as HDD-m volt a mostani 1TB-os helyett, és annak ugye az olvasási sebessége eléggé gyér volt. Meg is látszott, olyan volt, mintha YT-on kevés lenne a netem a 4K tartalomhoz, malmozhattam még be tudja olvasni a 4K-s filmet és addig ugye meg is állt a film, tehát késleltetés volt mint nálad :D Most már az 1TB-os HDD-ről is simán megy, bő 100MB/s olvasási sebességgel már a 4K sem okoz gondot. Ha nagy felbontású a médiafájl, akkor próbáld meg valami fürgébb tárolóról lejátszani. Ha javul a helyzet, akkor sínen vagy.

Szaggatást nem tapasztalsz? Mert az lehet Codec pack probléma is. Nekem a processzoromat (G4400) eléggé megviselte a 4K-s film, konkrétan csak szaggatva tudtam nézni letöltött 4K tartalmakat. A megoldást a Win10 beépített Filmek&TV appja, illetve az ahhoz tartozó HEVC codec pack jelentette. Ez azokat a hardvereket is kihasználja, melyek natívan (hardveresen) támogatják a HEVC kódolást, és szerencsére az én RX560-am ilyen. A többi megoldás szerintem nem akart élni a VGA-m hardveres kódolás-támogatottságával, ezért szaggatott a film.

2019. márc. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!