Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » HandBrake-kel 2 DVD filmet 2...

HandBrake-kel 2 DVD filmet 2 mkv-vá konvertáltam, de az egyiket nem megfelelő felbontásban és képarányban jeleníti meg a TV. Miért?

Figyelt kérdés
A másikat rendesen megjeleníti 16:9-es képarányban, ezt viszont 4:3-asban úgy, hogy "össze van nyomva" a szélesvásznú kép, és két fekete csík van függőlegesen a TV-n... Számítógépen a VLC mindkét mkv videót megfelelően jeleníti meg... Mit csinálhattam rosszul? Elvileg mindkettőt ugyanúgy konvertáltam ugyanazzal a programmal... Hogy lehet megcsinálni, hogy a másikat is rendesen jelenítse meg a TV?

2019. márc. 5. 16:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Jól csináltál mindent. Az eredeti DVDn 4:3-as kép volt 16:9 flaggel, amire a DVD lejátszó összenyomja ezt a képet 16:9-re. Ezt a VLC is megteszi, mert látja ezt a flaget, a TVt viszont ez nem érdekli. A TV kép beállításai között lehet korrigálni a hibás képarányt. Zoom vagy aspect gomb is lehet a távirányítón erre a célra.
2019. márc. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
OK, köszönöm a választ, ment a zöld pacsi! :-)
2019. márc. 5. 16:37
 3/9 A kérdező kommentje:
Sajnos elhamarkodtam a válasz megköszönését, nem találtam/találok a TV-men (PANASONIC 3D LED TV NEM SMART) olyan funkciót, amivel rendes képarányban nézhetném az .mkv videót... 2 lehetőséget találtam: 1) a teljes képernyős, ami ilyen elnyújtott két függőleges csíkkal. 2) eredeti méret, ami nagyon kicsi kép, de az is ilyen elnyújtott... Olyan funkciót nem találtam, ami úgy játszani le az .mkv fájlt, ahogy a VLC Media Player... :-(
2019. márc. 10. 14:01
 4/9 anonim ***** válasza:
Tipp: Én az Anamorphic-nál a Loose-t szoktam választani, és oda 720 -t írni a szélességre (DVD). Akkor a képarány nálam jó szokott lenni.
2019. márc. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Sajnos ez a tipp sem segített... :-( Megint rip-eltem több mint 1 órán keresztül, de így is ugyanaz a videó fájl lett eredményként... Amúgy megnéztem, annál a DVD-nél, ahol jó a képarány, ott kicsi eltérés van a függőleges felbontásnál ahhoz a DVD-hez képest, ahol nem jó, néhány pixel... A vízszintes felbontásuk ugyanaz... Tényleg nem értem, hogy miért csinálja ezt, és a másikat miért nem jeleníti meg rendesen... :-(
2019. márc. 23. 22:59
 6/9 anonim ***** válasza:
DVD rippeléshez használj XMedia Recode-ot.
2019. márc. 31. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Utolsónak: Köszönöm szépen a tippet, ezzel a programmal már működik a dolog, csak egyetlen kérdésem lenne:


Az alábbi kép alapján a "Minta" beállításnál:

[link]

Jó a "Közepes" érték, vagy ha lassabbra állítanám, akkor jobb minőségű lenne a videó? Vagy DVD Rippelésnél az mindegy? Londoni metróvonalakat bemutató, vezetőfülke nézetből lekamerázott DVD videókról van szó...

2019. ápr. 5. 16:25
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen maradhat a közepes. Viszont a Profilt én High-ra szoktam állítani, a Szint : Level -t pedig 4.1-re.( a 4.1 az egy ajánlott érték)
2019. ápr. 5. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

[link]


Innen mindig letudod tölteni a legfrissebb verziót, én a Portablét szoktam, azt nem kell telepítgetni.

2019. ápr. 5. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!