Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudnám megtalálni a...

Hogyan tudnám megtalálni a Windows 10 termékkulcsát?

Figyelt kérdés
Gyárilag volt telepítve a Windows a laptopra és most kellene a kulcs. Próbáltam már két módszert az egyik egy scriptes volt és ki is adta a kulcsot. A másik pedig a product key-es program az is működött. Na most az a problémám hogy mind kettő különböző kulcsot adott meg.

2019. márc. 6. 13:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor nincs kulcsod, digitális licencet kapsz.
2019. márc. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
És ez mit takar? Mert igazából azért lenne rá szükségem mert ki szeretném a gépbe cserélni a hdd-t ssd-re és leszedni pendrivera az oldaról a Windows-t aztán újra tenni ssd-re.
2019. márc. 6. 13:22
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem szükséges a kulcs, online automatikusan aktiválódni fog. Ez a digitális licensz egyébként.
2019. márc. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Akkor rendben van. Nem csináltam még ilyet azért se voltam vele nagyon képbe. Nagyon Köszönöm !
2019. márc. 6. 13:33
 5/14 anonim ***** válasza:
Az uefiben benne van a kulcs, abbol olvassa ki es aktivalja magatol
2019. márc. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
67%

Feltételezem, hogy minden legláisan ment..


Ez alapján ha gyárilag rajta volt, akkor a laptopra van ragasztva a matrica a termékkulcsal. Ha így van, akkor nem kérdeznéd, de ez az OEM. Úgy tudom, hogy az OEM-ek ma már CPU-hoz és alaplaphoz kötödnek, tehát sem diszk, sem memória, sem VGA (vagy egyéb) csere után is aktivált marad.


Ha retail lenne rajta, akkor kaptad volna a telepítő DVD-t és/vagy a termékkulcsot. Szintén nem lenne kérdés.


Ha digitális, akkor azt a saját Microsoft account-oddal aktiváltad volna, így egyértelmű, hogy nincs termékkulcs.


Ha a fentiek közül egyik sem, akkor ez egy tört Windows, a termékkulccsával úgysem nem mész semmire.

2019. márc. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A digitális licence sem MS accounthoz kötött, hanem hardverazonosítóhoz.
2019. márc. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Hatos számú kommentelőnek: A gépre semmi ilyen nincs ragasztva csak a gép márkájával kapcsolatos dologok meg egy Windows matrica. A dobozában se volt semmi se cd se papír amin rajta lett volna. Én meg nem regisztráltam be szerintem semmit mikor megvettem esetleg egy Microsoft fiókot készítetett első bekapcsolásnál ha jól emlékszem. Egyébként egy nagy műszaki áruházban vettem.
2019. márc. 6. 21:45
 9/14 anonim ***** válasza:
Ha ott az alján a Windows matrica, akkor több mint valószívű hogy eredeti. Digitális licenced lesz, ami telepítés után egyből aktiválódik.
2019. márc. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
46%

#7- nem, a digitális licensz csak az account-hoz kötődik, hardverhez soha.


Egyébként itt kb. tisztába tudod tenni a dolgokat:


[link]

2019. márc. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!