Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Honnan szerezzek termékkulcsot...

Honnan szerezzek termékkulcsot? A boltban sem adtak.32 bites Windows 7 Home Premium N -hez kellene. Részletek lent.

Figyelt kérdés
Ezt a gépet kaptuk valakitől, már rajta volt az aktivált windows. Pár hete tönkrement benne a vinyó, és vettem bele újat. A windowst is újra tudtam telepíteni, mert volt hozzá telepítő DVD-m, viszont a laptop alján meglepődve tapasztaltam, hogy a termékkulcs XP-hez jár, amit természetesen nem is fogadott el a win 7. (Próbaképpen feltelepítettem az XP-t is egy másik partícióra, de azon meg az internet nem működött.) Akitől kaptuk azt mondta, hogy neki nincs már meg a kulcs, a boltban pedig azt mondták, hogy ők már csak 10-eshez adnak, mert jövőre a 7-esnek lejár a támogatottsága. Oké, én ezt értem, de attól idén még kellene segíteniük, ráadásul nekik is érdekük lenne, mert fizetnék érte. Ehelyett képesek voltak elküldeni. Most nem tudom hová forduljak. Tudnátok segíteni? Illegális programot nem fogok telepíteni, termékkulcs kell.

2019. márc. 13. 00:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"A boltban sem adtak.32 bites Windows 7 Home Premium N -hez kellene."

Újonnan már nem lehet kapni, mivel a Windows 7 értékesítése már megszűnt:

[link]

Így - Európában (az EU-s jogszabályok miatt) - csak használt licenc kapható:

* vagy erre szakosodott boltban ( [link] [link] [link] )

* vagy apróhirdetési/aukciós oldalon ( [link] [link]

2019. márc. 13. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mondjuk vagy tényleg marad, hogy megpróbálsz így keresni, vagy simán kiütöd az eredetiség ellenőrzést, a kutya nem fog vele foglalkozni. Na meg amúgy is egyszer már meglett véve, az nem a felhasználó hibája, hogy iylen helyzetbe kerül.
2019. márc. 13. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 P.O.C. ***** válasza:

Ami az XP -t illeti, a hálózat azért nem működött mert nem voltál hajlandó semmilyen drivert telepíteni. A gyártó oldalán fent van mind.

Egyébként bármilyen XP telepítő letölthető a netről, torrenten. A címkén lévő kóddal be is tudod aktiválni. És akkor legálisan használhatod.


Az N -es Windows meg az EU baromsága ő sírta ki, egyébként butább mint a sima verzió, mert nincs benne IE meg Média Player, ami utólag is telepíthető. Nehéz legális kódot szerezni hozzá. Javaslom simát telepíts fel, ahhoz az ebay -en is van 1-2 ezer forint körül licenc.


De a legjobb megoldás egy Linux lenne.

2019. márc. 13. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az első két válaszolónak köszönöm a válaszokat, a harmadiknak meg üzenem, hogy az összes drivert megpróbáltam telepíteni, amit csak találtam, és a hálózatot már fel is ismeri, "csak" a https-es weblapok (kb. már az összes ilyen ugye) nem jönnek be. Ha annyira tudod, hogy mit rontok el, akkor inkább mondd meg, hogy hogy állítsam be, hogy azok is működjenek. Köszönöm.
2019. márc. 13. 17:50
 5/5 P.O.C. ***** válasza:

Hát én arra tippelnék hogy elavult volt a böngészőprogram.

XP -re meg szerintem nem fejlesztenek már semmit. Nem tudom mi az utólsó önálló telepítős változat Chrome -ból vagy FF -ből XP -re, azzal kéne megpróbálni.

2019. márc. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!