Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Adobe InDesign-ból tényleg a...

Adobe InDesign-ból tényleg a CS4-es a legjobb verzió?

Figyelt kérdés

Egy grafikus cégnél most kezdtem dolgozni, van egy 21 éves kollégám, ő ilyen szórólapokat készít cégeknek, üzleteknek. Mondta hogy minden gépen a CC2018-as Adobe Creative csomag van feltelepítve, de ő szólt a főnöknek hogy az új mellé feketén feltelepíti a CS4-es verziót is minden programból, mivel az sokkal stabilabb.


Elmondása szerint a 2018-as Indesign gyakran összeomlott nagyobb dokumentumoktól, míg a CS4-ben simán összeomlás nélkül tud dolgozni. Pedig a gépe nem öreg, 2 éves, i7 van benne, ssd, 16gb ram...

Azt mondta ha meg akarom tanulni akkor szerinte a CS4-el kezdjem, az újakban lévő pár új funkciót úgysem fogom használni kb soha...



2019. márc. 15. 22:36
 1/1 anonim válasza:

Mindenkinek más a tapasztalata. Ő így gondolja. :) Én is évek óta használok adobe programokat, de egyik verziónál sem tapasztaltam hogy rosszabb/jobb lenne mint a többi stabilitás szempontjából. Miután kiadnak egy új verziót meg szoktam várni az első 1-2 frissítést, azokban általában fixálják a nagyobb hibákat és utána váltok. Meg persze attól is függ mennyire van karbantartva egy rendszer. Nem csak maga a program miatt crashelhet be.


Viszont a CS és a CC verziók között volt egy nagyobb váltás, lehet ha az egyiket megtanulod utána a másikban keresgélned kell pár percet mire megtalálod ugyanazt. (Kezelőfelületi változásokra gondolok, nem funkciókra.) Én inkább azt javaslom a frissebb programot használd.

2019. márc. 16. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!