Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Akik csak magyarul tudnak,...

Akik csak magyarul tudnak, azok hogyan játszanak számítógépes játékokat?

Figyelt kérdés

A mai játékokban már dollár milliókat költenek a sztorira, a szinészekre, akiknek a mozgását és a hangját felveszik a figurákhoz. És lássuk be, hogy ez teljesen egyenértékű a mozifilmekben látható történet meséléssel. Mert nagyon érdekes sztorik vannak, elég csak a Fallout-ig menni, vagy GTA V, Red Dead 2, ezekben mind van jónéhány tizezer sor dialógus és a hozzá tartozó színészi teljesítmény.


De aki nem tud angolul (vagy spanyolul vagy németül, mert általában ezek a nyelveken szokták még szinkronizálni), akkor azok átugrálják a cutscenet, bukva a játékélmény 60~70%-át?


Vagy igy érzésből játszanak és próbálnak ráérezni arra, hogy mit kell csinálni?


2019. márc. 17. 12:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Elég sok lehetőség van számukra is. A játékok jelentős részéhez készül magyarítás, vagy ha technikailag nem megoldható, akkor néha sima szövegkönyvet csinálnak hozzá. De a Youtube is tele van olyan végigjátszásokkal, amikben a készítő feliratozza a szövegeket.
2019. márc. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Vannak community fordítások általában. A fallout 4 magyar fordítása is mostanában lett kész. Vagy a másik opció, hogy megnéz egy videót vagy egy wiki cikket elolvas, ahol elmagyarázzák miről is szól a sztori.

Ezekkel csak az a gond, hogy sokszor hónapokkal, évekkel a játék megjelenése után készülnek csak el.

Viszont a játékkészítők oldaláról is érthető a dolog. Elég kevesen vannak magyarok, akik játszanak és ezeknek a kétharmada úgyis csak lekalózkodja, szóval nem éri meg a kiadónak akár több tízezer dollárt fizetni egy fordításért.

2019. márc. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

"De aki nem tud angolul (vagy spanyolul vagy németül, mert általában ezek a nyelveken szokták még szinkronizálni), akkor azok átugrálják a cutscenet, bukva a játékélmény 60~70%-át?"


Az angol, német,spanyollal azért szépen lefedik ám a fizetőképes kereslet nagy részét. Hááát mi magyarok kimaradtunk. Az meg hogy ezzel buknám a játékélmény 70%át az azért erős túlzás. Az átkötő dialógusok kihagyásával is játszható és élvezhető egy játék csak szólok...

2019. márc. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

hát élvezhető....csak egy kicsit....gagyi.


ezek a játékok a történet miatt lebilincselőek, de ha valakinek annyi elég, hogy "mennyé oszt öjjed" hát....nem is tudom....

2019. márc. 17. 17:23
 5/11 A kérdező kommentje:

a fallout pl tipikus példája annak, hogy az élményt az adja, hogy morális dilemma elé állitja a játékost, és percekig lamentál az ember, hogy egy-egy dialogusban mit válaszoljon.


aki ezeket csak átugrálja nem tudom milyen beleéléssel játszik...


pl a red dead 2-t is sztem sok 10 éves kisirta, de mégis mit gondoltak? Hogy majd ez egy cowboy játék? Attól kicsit mélyebb a sztori....ez nem a wild gunman nintendón.

2019. márc. 17. 17:28
 6/11 anonim ***** válasza:
Én az angol középfokúval gyönyörűen el tudok játszani szinte minden játékkal. Ami kifog rajtam, az az RPG-k. Olyan speciális nyelvezete van, amit én már nem ismerek. Ezeknek szoktam megvárni, amíg készül magyarítása.
2019. márc. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Persze lehet morális piedesztára emelni egy PRG-t, de akkor is egy olyan játék arról szól, hogy "mennyé oszt öjjed". Vagy más miatt van tízféle fegyver egy ilyen játékban és tán más miatt az a cél hogy végigjátszad ami meg abból áll hogy kinyírj mindenkit aki az utadba kerül???? Hm....
2019. márc. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

a sztoriban történő alámerülés ami jobban hat az emberre


filmeket miért néznek?


a sztori miatt.


Ja tudom, "AZ MÁS"


nem más, csak az magyarul is megvan

2019. márc. 17. 20:25
 9/11 anonim ***** válasza:

Na hát kb ilyen szinten élvezik és értik, ahogy a #7-es kommentben is olvasható. Robbanás, csilivili, durr-durr.

Az ilyen egyszerű célközönségnek készülnek a hollywoodi képregényfilmek is.

2019. márc. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

media marktban valami izomtibi gyerek meg a haverja nézegették a ps4 játékokat (érted....ps4, nem is csóróskodunk xboxxal)


aztán mondja a gyerek hogy "haggyámá ezekkel a xar egyjátékosakkal má"


értjük öreg, nem tudsz angolul....

2019. márc. 17. 21:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!