Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen programokat érdemes...

Milyen programokat érdemes feltelepíteni a gépemre?

Figyelt kérdés

Újra szeretném telepíteni a számítógépemet, és azon gondolkodom, hogy utána milyen programok kerüljenek fel rá. Nagyjából tudni akarom, hogy a friss gépen mik lesznek, amiket nem fogok hetente törölni.


A legfontosabb a vírusirtó. Őszintén nem fizetnék érte, ezért arra gondoltam, hogy a gyári Windows Defender mindig a legfrisebb Windowsal, a gyári tűzfallal és egy ingyenes Malwarebytes-al kiegészítve egy olyan felhasználónak, aki körültekintően böngészik, és képes orvosolni a gép problémáit, még ha nem is mindenhez ért, annak elég. Vélemény? Gondoltam arra is, hogy minden marad, de a Defender helyett Avast, de én már ezekben az ingyenes Antivirusokban kevésbé bízok, mint a Defenderben, ami azért elég nagy fejlődéseken ment át.


A másik a segédprogramok. A .rar és .iso fájlokat csak két külön programmal tudom kezelni? Régen mindig volt fent Daemon Tools és WinRaR is, és a kérdes az, hogy ezek jó, ha fent vannak, vagy van valami egyszerűbb is?


Ezen kívül VLC, az biztos, képekhez meg elő szoktam hívni a régi Windows fényképnézegetőt a registryből.


Olyanokra, mint a tisztítóprogramok, szükségem van? Én alapból rendben tartom a gépem, és szívem szerint nem pakolnék fel, csak egyet, a CCleanert, mert az nagyjából lefed mindent, ami kell, főleg ha mellette rendet tartok, de hogy külön Uninstaller, Driver Booster, és töredezettségmentesítő fent legyen, azt nem díjaznám, mert régen használtam minden egy csomóban, azt gondolva, hogy milyen jól ki lehet pucolni a gépet az együttes erőkkel, de hát túlságosan belenyúlkálnak mindenbe és volt belőle problémám. A CCleaner szerintem bőven elég kell legyen.


De a kérdés azért született, hogy mások véleményét is kikérjem, úgyhogy ha valaki bármiben is megcáfol vagy módosít, esetleg egyetért, azt szívesen veszem.



2019. márc. 17. 19:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha odafigyelsz a defender bőven elég

Milyen rendszert raksz fel? A win10 eleve lekezeli az iso fájlt rendesen virtuális meghajtóként

Tömörített állományokhoz ott az ingyenes 7zip

Takarító program nem alapvető, kellő körültekintéssel nem is keletkezik sok szemét, a temp fájlokat pedig te magad is tudod üríteni. Ha automatizálni szeretnéd akkor erre a célra létrehozhatsz egy bat fájlt és a windows feladatütemezőjével automatizálhatod.

Médiejátszónak a vlc bőven elég

Driver booster és egyebek kerülendők

Adobe reader a pdf fájlokhoz

Illetve egy office csomag, de ha nincs előfizetésed vagy ha nem vagy diák, akkor OpenOffice is elég lehet. Már csak azért is, mert a fent leírt programok mind ingyenesek.

Egyébként örülök neked, végre egy tudatos felhasználó! :)

2019. márc. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"A legfontosabb a vírusirtó. Őszintén nem fizetnék érte, ezért arra gondoltam, hogy a gyári Windows Defender mindig a legfrisebb Windowsal, a gyári tűzfallal és egy ingyenes Malwarebytes-al kiegészítve egy olyan felhasználónak, aki körültekintően böngészik, és képes orvosolni a gép problémáit, még ha nem is mindenhez ért, annak elég. Vélemény?"

Teljesen jó így.


"A másik a segédprogramok. A .rar és .iso fájlokat csak két külön programmal tudom kezelni? Régen mindig volt fent Daemon Tools és WinRaR is, és a kérdes az, hogy ezek jó, ha fent vannak, vagy van valami egyszerűbb is?"

ISO-t megnyit a Windows gyárilag már, WinRAR helyett pedig az ingyenes és gyorsabb 7-zipet tanácsos használni.


"meg elő szoktam hívni a régi Windows fényképnézegetőt a registryből."

Én erre az IrfanView-et használom, mert a fényképnézegető nem tud mindent megnyitni. De ha neked elég, akkor jó az is.


"A CCleaner szerintem bőven elég kell legyen."

Még arra sincs feltétlenül szükség.


Itt egy cikk, én ez alapján szoktam telepíteni és eddig minden jó volt: [link]

2019. márc. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Windows defender bőven elég egy átlag felhasználónak + esetleg malwerbyte.


Iso olvasás már van a windows 10-ben beépített, így azt se kell külön, rar zip és egyébb tömörített cuccokhoz én total commander-t használok, de a 7zip is bőven elegendő ezekre.


VLC legjobb a videó audió lejátszáshoz, képekhez infranview gyors sok funkció van benne.


Ccleaner elegendő, rakhatsz uninstallert is revo uninstaller a neve nagyon jó kis program, valamint windirstat is hasznos tud lenni. Driver boost és egyébb ilyen programokat mellőzni kell.


Ha nem ismerted ezt az oldalt mindeképp ajánlott !! itt kiválaszthatod melyik program kell beikszelgeted letöltöd majd elindítod amit letöltöttél és szépen feltelepít mindent amit kiválasztottál a háttérben, mert rengeteg időt megspórol neked és nem telepít fel semmilyen szemetet a program mellé: [link]


Remélem tudtam segíteni.

2019. márc. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ezek alapján már tudom, hogy hogy fogom rendezgetni a dolgokat. Magyjából rájöttem, hogy a biztonság az odafigyelésen is múlik, nem a 60 féle segédprogramon és vírusirtón, aztán akkor már nem is kell foglalkozni a géppel, lehet ész nélkül böngészni.
2019. márc. 19. 19:02
 5/6 A kérdező kommentje:
*Nagyjából
2019. márc. 19. 19:02
 6/6 anonim válasza:
Először is kell egy böngésző, én kettő nagyon jót ismerek, mindenképpen telepítsd fel a Mozilla Firefoxot, és a Google Chromeot. Én régóta Avastos vagyok és azt telepítem, az már csak azért is jó mert kapsz mellé még egy Avast Secure Browsert :-). A fileböngészéshez kivló a Total Commander, Zip és RAR-hoz pedig a WinRar. Zene lejátszó Aimp, képnéző Irfanview, videó VLC Media Player, és MPC-HC. Deamon Tools, ha neked kell. Csevegés Skype, kérpernyőmegosztás TeamViewer. PDF készítő:PDF Crator. Néző: Adobe Acrobat Reader. Mind kettő: PDF Architect. Én ezeket teszem fel.
2020. márc. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!