Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Képernyőrögzítés online...

Képernyőrögzítés online oktatóanyagoknak valamilyen módon figyelhető? Büntethető?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Van egy oldal, ahol írják, hogy detektálható, beazonosítható, büntethető, ha valaki

Azonban semmi olyat nem találok, amivel ezt azonosítani lehetne.

Sőt van ismerősöm aki kézi kamerával rögzített tizen sok óra anyagot emiatt.

Én ugyan akkor egy másik teljes tanfolyamot (az is több mint 10 óra volt) simán felvettem egy képernyő rögzítővel. Nem buktam le, nem büntettek. Azonban ennek már vagy 3-4 éve, ki tudja azóta fejlődött-e az oldal.


Szerintetek csak ijesztgetnek, vagy tényleg valamilyen módon tudják detektálni, hogy ki rögzíti a felvételt? Most nem arról van szó, hogy valahol internetre feltöltve, hanem csak saját felhasználásra, mivel az oldal csak 3-szori megtekintést engedélyez minden videóhoz, egy előfizetéssel.


Szerintetek, ha csak magamnak akarom használni, de csak azért hogy akár 10x-is meg tudjam nézni, ne függjek az internettől, és bármikor meg tudjam szíktani, ezért járna bármi büntetés?


"

Az oldalon található tartalmak részének vagy egészének másolása, elektronikus úton történő tárolása vagy továbbítása kizárólag az üzemeltető írásos engedélyével történhet.


Ennek hiányában a felsorolt tevékenységek űzése büntetést von maga után!

"


"

Ha ezen előírásokat, mint felhasználó nem tartod be, akkor amellett, hogy nem vagy többé jogosult a weboldal használatára, az ezek megszegéséből eredő minden kárért kizárólagos felelősséggel tartozol, így különösen, de nem kizárólagosan törölhetjük a felhasználói fiókodat, illetve minden egyéb intézkedést megtehetünk a szerzői jogok védelmében.

"


Ha én nekem lenne ilyen oldalam, és nem tudnám ténylegesen detektálni az a felvétel készítést, ettől függetlenül én is kiírnám, a figyelmeztetéseket, hátha tényleg visszafogja a kalózkodást...


Valakinek van tippje, hogy magamnak történő felvétel esetén úgy ténylegesen kell e tartani bármitől?



2019. márc. 18. 10:13
 1/3 A kérdező kommentje:

Például mondjuk, nem teljes képernyős felvételnél, ha megnyitok egy ablakot, azt kihúzom oldalra, hogy épphogy látszódjon, és úgymond a hátteret rögzítem, így elméletben az aktív ablakot rögzítem(amiből kb semmi nem látszik), és talán háttérben futó lap nem látja hogy igazóból azt veszem.

Vagy nyugodtan vegyem teljes képernyőre téve a weboldal lejátszóját és azt vegyem egy teljes képernyő rögzítő programmal? (pl Icecream Screen Recorder)

2019. márc. 18. 10:18
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan vegyed teljes képernyővel, nem lehet detektálni.
2019. márc. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Én mikor kreszt tanultam, az öszes oldalt lescreeneltem, mert féltem, hogy nem lesz elég az idő amit a programba tölthetek. (Mint kiderült, még sok is lett) Meglett a vizsgám, jogsim, nem lett semmi belőle. Nem tudják ezt nyomon követni, ha meg nem is posztolod ki sehová, csak magadnak akkor meg nem mindegy? Screeneld le nyugodtan.
2019. márc. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!