Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » EXCEL: Lehetséges-e olyan, MA...

EXCEL: Lehetséges-e olyan, MA () függvényhez hasonló dátumkészítő, amelyre ha hivatkozok, akkor az előző nap (ok) hoz tartozót nem fogja felülírni a későbbiekkel, hanem csak az épp aznap bevitt adatokra vonatkoztatja az épp aktuális dátumot?

Figyelt kérdés

Tudom kissé kacifántos a kérdés, de kíváncsi vagyok, hogy elviekben lehet-e egy ilyet létrehozni.


Pl. Azt mondom, hogy legyen az "A5" cellában ez a függvény, és ha erre ráhivatkozok az adott napon; teszem azt most 2019.03.24-én, akkor ez a dátum kerül mondjuk a C5-C26-os cellatartományig, attól függően, hogy a mai napon hány adatot gépelek be.


Ha pedig megnyitom ezt holnap (2019.03.25-én), akkor azt szeretném, hogy maradjon meg a tegnap bevitt cellatartományokban a dátum, deviszont ha ma ráhivatkozok a dátumfelületre, akkor már a mai dátum legyen ott a folytatni kívánt C27-C50-es tartományomban.


És így tovább.. Tehát összességében nem szeretném, hogy felülírja a MA()-i dátumra a már elmúlt dátumokat.



Előre is köszönöm, ha valaki tud erre megoldást ! :)



2019. márc. 24. 14:40
 1/2 coopper ***** válasza:

Szia.


Két megoldás szerintem :


1. Makrót irsz. Az excelben van cellaváltozás esemény, ami akkor hivódik meg, ha valamelyik cella megváltozott.


Vizsgálod, hogy Üres-e az adott cella, ha igen beirod a dátumot, ha nem üres nem csinálsz semmit.


2. Képlettel próbálkozol. Előrevetem, hogy csak akkor fog működni, ha kikapcsolod az excelben, a körkörös hivatkozási hiba jelzését:

"Fájl" -> "Beállitások" -> a megjelenő ablakban bal oldalt kattints a "Képletek" menűpontra és jobb oldalt rakj pipát a "Közelités engedélyezése"-hez (igy nem fog az excel körkörös hivatkozási hibát adni).


A képlet pediglen a következő (B2-be tedd és formázd dátum formátumúra a cellát) : =HA(A2="";"";HA(B2="";MOST();B2))

Ha A2-be irsz valamit akkor B2-ben megjelenik a dátum (és ha úgy van formázva akkor az idő is). A B2 többet nem változik - hiába módositod A2-őt. (Ha törlöd az A2-őt akkor természetesen B2-is törlődik).


Sok sikert. Üdv.

2019. márc. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget !!
2019. márc. 30. 23:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!