Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Szükségem lenne egy profi...

Szükségem lenne egy profi informatikusra, aki valóban keni-vágja az Excelt, a legjobb az lenne, ha igazságügyi szakértő is lenne. Tudtok ajánlani ilyen szakembert? Köszönöm az ajánlatokat!

Figyelt kérdés

#Excel #informatikus #igazságügyi orvosszakértő #számítástechnikai szakember
2019. márc. 30. 09:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha nem indiszkrét, írd le a konkrét problémádat.

2. Ha peres eljárás miatt igazságügyi szakértőt keresel, ott az Igazságügyi Minisztérium igazságügyi szakértői névjegyzéke:

[link]

Szakterületek-nek megadod a

* számítástechnikai adatbázis, adatstruktúrák

* szoftverek

és egyből kapsz - országos szinten - 82 találatot.

2019. márc. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Azt, hogy a megadott linken keressek szakértőt, - ezt még a kérdésem felvetése előtt megtettem. Úgy látom, hogy mivel ma az informatika óriási területet ölel fel, ezért a szakértők is specializálódnak, illetve hosszabb idő alatt felkészülnek az adott problémákból. Nem találtam, olyant, aki kapásból tudna megkérdőjelezhetetlen választ adni a kérdésemre, az pedig sürgős lenne. Azért fordultam bizalommal a közösséghez és köszönöm a pozitív hozzászólásodat #1-es.

A kérdés a következő:

Egy Excel munkafüzetet, amelynek, több lapjának celláiban olyan hivatkozások vannak, amelyek más munkafüzet celláira hivatkoznak, és ezt emailben elküldöm, akkor lehetséges-e, - beavatkozás nélkül - hogy a fogadónál a hivatkozásokat tartalmazó cellákba az Excel csak úgy magától a „#HIÁNYZIK” hibaüzenetet írjon, mert nem tudja értelmezni az ott lévő „valamit”.

Az én tudásom szerint ez lehetetlen, akkor nem lenne értelme munkafüzetek küldésének, vagy pl. közös munkának interneten keresztül.

Csak függvények használata után pl.: FKERES; VKERES; KERES, HIBA.TIPUS, HOL.VAN történhet ez meg, hogy egy cellába az Excel „#HIÁNYZIK” hibaüzenetet írja.

Több próbát is tettem, több email fiókba is elküldtem a kérdéses munkafüzetet, és azokban nekem mindig sértetlenül, az eredeti, munkafüzetnek megfelelően, - a hivatkozásokat tartalmazó cellákban, a hivatkozott cellák értékei jelentek meg.

2019. márc. 31. 09:42
 3/11 Farkas999 ***** válasza:
100%

Ez azért van, mert a Te gépeden megtalálja a hozzá kapcsolódó fájlokat.

Három dolgot lehet csinálni:

1. Függvények nélkül kell elküldeni a fájlt, értékbeillesztéssel felülírva a képleteket.

2. Elküldeni az összes kapcsolt fájlt is. Ez esetben a fogadónak a csatolásokat ki kell javítania, hogy a helyes elérési utakat megtalálja a gépe.

3. A felhőben kell tárolni a munkafüzeteket és engedélyezni kell a közös használatot, csak olvasási, vagy teljes jogosultsággal.

2019. ápr. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem egy elképzelhetetlen probléma, hogy különböző gépek között egyes irodai dokumentumok nem működnek megfelelően.


Más az irodai programcsomag verziója, mások a nyomtatóbeállítások (ilyenkor léphet fel az a jelenség, hogy a másik gépen szétesik az elvileg jól szerkesztett dokumentum - ebben az esetben érdemes például PDF-formátumot használni, az "nyomtatóbarát").


Jó lenne ismerni részleteket, a két felet, amik között fennáll a probléma:

* az irodai programcsomagok, operációs rendszerek pontos verzióját

* milyen levelezőrendszerek (gmail? freemail? citromail?) között áll fenn a probléma (és melyeknél nem), milyen levelezőklienseket (webes levelezőkliens? thunderbird? outlook?) - webes levelezőkliensnél milyen böngészőt - használnak a felek?

* hogyan néz ki egy-egy inkriminált munkafüzet? hogyan kerülnek lementésre?

ha ezeket tudjuk, akkor meg lehet kísérelni reprodukálni a problémát.


Látatlanba arra tudok tippelni, hogy a munkafüzetek - amiket a levélbe csatoltak - nevei ékezeteket/speciális karaktereket tartalmazhattak, az küldő levelezőkliens valami nem annyira elterjedt - például Windows-1252 - kódlapot használ, így a fogadó félnél hibásan került letöltésre, így jöhetnek létre hibás hivatkozások. Esetleg ezt tetézhették a különböző (verziójú) irodai programcsomagok különbségei. De ezek csak feltételezések.

2019. ápr. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Farkas999: esetleg még olyat tud tenni a kedves kérdező, hogy a munkafüzeteket egy mappába/könyvtárba rakja, majd ezt a mappát összetömöríti egy archívumba (talán legelterjedtebb a zip - azt a Windows alapból ki tudja csomagolni) és azt küldi el - így az ékezetes karakterekből eredő probléma eliminálható
2019. ápr. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Na most nem értem a kérdést.

Ha az elküldött munkafüzet más munkafüzetekre hivatkozik, amiket nem küldtél el akkor miért ne írnák azt, hogy hiányzik az adat?

2019. ápr. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Egy Excel munkafüzetet, amelynek, több lapjának celláiban olyan hivatkozások vannak, amelyek más munkafüzet celláira hivatkoznak, és ezt emailben elküldöm, akkor lehetséges-e, - beavatkozás nélkül - hogy a fogadónál a hivatkozásokat tartalmazó cellákba az Excel csak úgy magától a „#HIÁNYZIK” hibaüzenetet írjon, mert nem tudja értelmezni az ott lévő „valamit”.


Az én tudásom szerint ez lehetetlen, akkor nem lenne értelme munkafüzetek küldésének, vagy pl. közös munkának interneten keresztül."


Szerintem nem lehetetlen.

A Csatolások frissítésénél kell beállítani, hogy automatikusan történjen meg a frissítés. Ebben az esetben keresni fogja szerintem az excel lokálisan a csatolt munkafüzeteket. Ha nem találja, akkor hiányzikos lesz szerintem. Nem teszteltem, de egészen biztos, hogy ezt valahol a csatolási beállításokkal el lehet érni. :)

2019. ápr. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
73%

Gondolom valakit kirúgtak valami ilyesmi miatt és ez egy munkaügyi per lehet.

Ha részletesen elmondanád (Nem tudom, Te melyik oldalon állsz), akkor lehet, hogy tudok segíteni - bár igazságügyi szakértő nem vagyok.

2019. ápr. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Farkas999 ***** válasza:

5-ös jól írta, így is megoldható a dolog, ha nem túl sok fájlt kell elpakolászni.

Kérdés, hogy a fogadók is fognak-e a munkafüzetekbe írni, vagy csak megtekintésre küldöd. Ha módosítani fogják, akkor egyszerűbb a felhő és a közös használat engedélyezése. Így azonban sok adatvédelmi kérdést kell kezelned.

2019. ápr. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Farkas999 ***** válasza:
100%

Ha nem fognak bele írni, akkor elég 1 fájlt küldeni és az alábbiak szerint eljárni:


https://www.youtube.com/watch?v=s1E4Ppu1Kg0

2019. ápr. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!