Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Számítástechnika » Programok

A kérdés

A Wordben be lehet állítani, hogy a képek ne lógjanak le az oldal alján, hanem margón belül maradjanak?

Elég idegesítő, nem is értem miért van ez így a Wordben. Ha a szövegnél egyértelmű, hogy a margók által meghatározott keretben kell lennie, a képeknél ez miért nincs így? Be lehet állítani, hogy ne csússzanak le folyton? Előre is köszi!

Keress kérdéseket hasonló témákban: Word, kép, keret, szöveg, beállítás, formázás

ápr. 1. 21:50  Privát üzenet  

A válasz

Azért mert a szöveg tördelhető, a kép meg nem!

Nem egyértelmű ez?

Egy hosszú szöveget szinte bárhol ketté lehet szedni, a képet nem. Illetve hát éppen lehet de az sem nézne ki jobban ha a kép nem lógna ugyan a margóba de egy 2 centis csík a képből a másik oldalra kerülne.

Az egyik megoldás: a kép méretezése! :)

Állítsd be a kép méretét úgy hogy elférjen az oldalon és ne lógjon oda ahova nem szeretnéd.

A másik a vágása...

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 15%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/2Időpont ápr. 2. 08:03 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszi a választ, ződkéz.

Oké hogy kép méretezés, nekem csak az volt a bajom, hogy a szöveg "körülfutja" a képet, és amikor átcsúszik a szöveg a következő oldalra, megy a kép is, lecsúszkál az oldal szélén. Nyilván amikor majd befejezem a fájlt el tudom rendezni hogy a helyükön legyenek a képek, csak jobb látvány lenne ha menetközben nem ugrálnának össze-vissza, hanem legkésőbb az oldal alján megállnának. Semmi logika nincs abban, hogy olyan helyre (két oldal közé) csússzon a kép egy része, ahol nem is lehet kinyomtatni. Menjen át teljesen a kövi oldalra, vagy maradjon teljesen az eredeti oldalon, de ne menjen a kettő közé...

# 2/2Időpont ápr. 7. 19:04 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
18 ezer karakter 12-es betűmérettel kb. hány A4-es oldal wordben?
Miért é hova tünt a photoimage oldal? Korábban töltöttem oda fel fotokat most nem lehet.
Hogyan kell Word-ben megcsinálni azt, hogy pl. ha írok egy könyvet, akkor a fejezetek mindig a papír elején maradjanak, ne csúszkáljanak át az előző papírra?
Hogyan tudok 4 kepet A4-es oldalra feltenni ugy, hogy meretaranyosak maradjanak es kitoltsek az oldalt?
Valakinek megvan bármelyik football manager-hez a magyarosítás? Az FM oldal halott nem tudok letölteni onnan már.

Kérdések a Számítástechnika rovatbólKérdések a Programok rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!