Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Photoshopban hogy lehet...

Photoshopban hogy lehet bekapcsolni a vektor rajzolást? Tehát hogy a vonalakat lekerekítse, remélem értitek.

Figyelt kérdés

#photoshop #vektor rajzolás
2019. ápr. 6. 13:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Professzionális Adobe Photoshop felhasználóként, oktatóként, tervezőszerkesztő, képfeldolgozóként nem értem.

A Photoshop pixelgrafikus képszerkesztő program, vektoros ábrázolásra nem alkalmas.

Egyes fájlformátumokban képes elmenteni okos elemként beépített vektoros részeket. Pl. fontokat, smart objectként behívott vektoros rajzokat.

Ezeket egyes programok (pl. tördelőprogramok) képesek kezelni, mások nem.

2019. ápr. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%
Tamás nem érti. :)
2019. ápr. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A Photoshop egy rasztergrafikus (pixelgrafikus) képszerkesztő program, nem vektorgrafikus rajzprogram, a kettő két különböző dolog.

Más programra lesz szükséged, ha rajzolni szeretnél, pl Adobe Illustrator, Inkscape

2019. ápr. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 tabaki ***** válasza:
100%

Feltételezem, hogy a kézremegés hatását csökkentő és a vonalhúzás biztonságát növelő normalizálásra/kiegyenlítésre/súlyozásra gondolsz (nem tudom, Photoshopban hogy hívják), ennek alapján a kollégák alighanem ráismernek. Én az ecset beállításai között keresném, Gimpben legalábbis ott van. Hogy aztán ezt hogyan hoztad össze a vektorgrafikával, nyilván arra is van valami megfejtés, de például engem nem érdekel különösebben. Aki nem tud arabusul, ne beszéljen arabusul, ennyit még érdemes hozzáfűzni a történethez.

Egyébként úgy rémlik, a Photoshopnak egy ideje egész használható vektoros eszköztára is van, előbb-utóbb bele fogsz futni abba is.

2019. ápr. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Valóban van vektoros eszköztára, s egyes fájlformátumokban vektoros is marad. A saját formátuma (psd), és a tiff ilyen.

A fontok görbék maradnak ennél a kettőnél, s így is kezeli pl. tördelőprogram. Jpg-be, png-be mentve már nem lesz semmi sem vektoros.

A shape és a path is lehet vektoros. Vektorgrafikus smart objecteket is be lehet illeszteni.


***

Ha a kép nem kerül további felhasználásra, hanem csak kinyomtatod simán, vagy képernyőn használod, a kész képen semmi hasznát nem veszed a vektoros részeknek.

A Photoshop a fentiekkel együtt sem vektoros képek készítésére használható.

Arra Corel Draw, Adobe Illustrator való. Korábban dolgoztam Freehanddel is, de az már nincs, ha jól tudom.

Az amatőr világ programjait sajnos nem ismerem, bár létezésükről tudok.

2019. ápr. 7. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!