Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért kap random kékhalált a...

Miért kap random kékhalált a windows 10 és nem indul utána?

Figyelt kérdés

Az utóbbi 3 hétben kezdett jelentkezni a probléma. Kékhalál után csökkentet módban sem indul. win7 kitűnően fut a gépen (terheléses teszttel is), ezért a hardware hibát kizárnám, bár a win7 hdd-ről a win10 pedig ssd-ről fut. Utóbbi fél éves sincs.


Kékhalálok: windows újraindítás után, amd driver frissítés utáni újraindítás után, random böngészés közben, játék közben.


Hibakód minden kékhalálnál 0xc0000185.

Indításnál "bad system config", "critical process died".

srttrail.txt-ben mindig másnál és más hibakódot írt, azokra is rákerestem neten, eredménytelenül.


Próbáltam még:

- vírus- és féregkeresés

- javítási környezetben mindent

- hibakódokhoz tartozó internetes találatokból mindent

- windows újratelepítése, frissítéseket letiltottam, mégis újra előjött.


Visszaállítási pontból tudtam csak visszakaparni a rendszert mindig. Ami azért érdekes, mert legutóbb direkt nem pakoltam rá semmit, tiltottam a frissítéseket, és mégis újra előjött a probléma. Teljesen sztochasztikus nekem ez az egész, kérlek segítsetek! Volt bárkinek hasonló problémája?



2019. ápr. 8. 08:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem is volt, és visszaraktam a hűtőpadot a noti alá. Azóta nem volt.


Valószínű a RAM-ok túlmelegedtek, szerintem nálad más gond lehet.


Eseménynaplóban semmi? Nekem pl. semmi hasznos nem volt benne.

2019. ápr. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Elfelejtettem leírni, asztali gépről van szó.

Hűtéssel nem lehet gond, win7 alatt agyonterheltem a gépet, semmi hiba.

Eseménynaplóban a legutóbbi leállás előtti hiba bejegyzés:


"I/O on xxxxxxxxxxx has failed..."


Okosabb nem lettem. De egy rakás hibabejegyzés előzi meg, értelmezésük már meghaladja a képességeimet, de pl a leggyakoribb a következő volt:


"A(z) alkalmazásspecifikus engedélybeállítások nem biztosítanak a(z) Helyi számára Aktiválás engedélyt a COM-kiszolgálóalkalmazáshoz"

2019. ápr. 8. 09:30
 3/6 anonim ***** válasza:

"a win7 hdd-ről a win10 pedig ssd-ről fut."

Ebben az esetben én SSD hibára gyanakodnék ha a win 7 tökéletesen üzemel hdd-ről de a win 10 haldoklik az ssd-n.

Én régebben jártam hasonlóan, csak akkor 2db HDD-t használtam egyiken win 7 volt, másikon meg a win 8-at teszteltem, akkor még nem volt win 10. Aztán a második hdd elkezdett haldokolni mert arról is futtattam programokat win 7 alatt és állandóan kékhalál vagy sima lefagyás vagy spontán újraindulás volt a tünet. Amikor azt a hdd-t kiiktattam fizikailag tejesen lehúztam az alaplapról az ég világon semmi baj nem volt. Viszont amikor meg azt a hdd-t használtam a rajta lévő rendszerrel sorba jöttek elő a problémák hasonlóan mint neked. Akkor én magam is RAM hibára gyanakodtam, csináltam ramtest programmal teszteket, aztán rájöttem hogy a hdd-t kéne megvizsgálni mert akkor jelentkeztek a tünetek amikor a másodlagost használom. Akkor hdd regeneratorral csináltam mindkettő hdd-n egy hibakeresést az elsődlegesen nem volt gond, másodlagoson meg egyből talált szektorhibát, és nem is keveset. Közbe az a szektor is hibás volt amin maga a win 7 egy része is helyet foglalt és emiatt lehetett ez a probléma. Akkor egy haverom aki jobban értett ezekhez mint én lezárta a hibás szektorokat és újra telepítette azon a második hdd-n a wint de akkor már arra is a win 7 került, azért mert azt a hdd-t be akartam tenni egy másik pc-be akkor ez volt a terv, és utána az ég világon semmi baja nem volt.

Viszont ssd-vel még nem volt nekem dolgom. De a tapasztalataimból arra tippelek hogy az ssd-vel lehetnek problémák...

2019. ápr. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Különösen a másodikat.


Kizárásos alapon én is meghajtó hibára gyanakodnék, viszont:

Amíg kékhalál volt, másik op rendszerből futtattam róla programokat, játékokat is, hibátlanul működtek.

Most épp nincs kékhalál, és idáig hibátlanul üzemel róla a windows 10.

Amúgy 4 hónapja van meg ez az ssd (kingston a400 240gb), de most felbátorodva az utolsó hozzászóláson megpróbálok minden elérhető meghajtó ellenőrző progival rámenni.


Egy nagyon idegesít, hogy amíg a sok éves szanaszét gyepált hdd-m a mai napig hibátlanul üzemel, addig ment már tönkre 1 ssd-m, szinte pöccre pontosan a gari lejárta után két héttel, erre most meg ez is?!

2019. ápr. 8. 17:13
 5/6 A kérdező kommentje:
gyári program szerint kutya baja az ssd-nek.
2019. ápr. 8. 17:32
 6/6 A kérdező kommentje:
egyedül az alaplapi elemet nem cseréltem még ki, (5 éves alaplap) valakinek oldott már meg ez problémát?
2019. ápr. 8. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!