Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ennek van akadálya?

Ennek van akadálya?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A mai napon láttam, hogy van egy játék csomag steamen, aminek az eredeti ára: 235 EUR. Ez akciós, pár napig 14 EUR.


HA EGY ÚJ STEAM FIÓKOT CSINÁLOK, ÉS MEGVESZEM, MAJD A LEÉRTÉKELÉS UTÁN ÉRTÉKESÍTEM A PROFILT, ESETLEG A TELJES ÁR FELÉÉRT,VAGY 3/4-EDÉRT, AKKOR EZ MŰKÖDHET SZERINTETEK?


ÉRDEMES MEGPRÓBÁLNI? HOL PRÓBÁLJAM ELADNI? EBAY? STEAM FORUM?

LEÍRÁS:

A Borderlands: The Handsome Collection tartalma:


A jelentős kritikai sikereket arató BORDERLANDS 2 és a BORDERLANDS: THE PRE-SEQUEL egy csomagban

Tartalmazza a két játék összes bónuszbővítményét, több száz órányi plusz játékmenetet biztosítva verhetetlen áron*

Kooperatív játék akár 4 fővel online


*A Borderlands 2 és a Borderlands: The Pre-Sequel játékhoz 2017. december 31-ig kiadott összes letölthető tartalommal.



2019. ápr. 8. 15:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem életképes az ötlet. Egyrészt azért, mert tilos a fiók eladása és bannolhatják az egészet, másrészt azért, mert az eredeti tulajdonos bármikor visszaszerezheti a fiókját (e-mail, jelszó átírása utána is), így hülye aki egy olyan fiókért fizet amihez a hozzáférést bármikor elvehetik tőle.

Emiatt hiába 235 eurós a fiók összértéke, én 10 eurónál többet biztos nem fizetnék azért hogy hozzáférést kapjak egy tiltott módon kapott fiókhoz. És más sem fog. Ez a kereskedelmi forma emiatt halott, mert nem éri meg egyik félnek sem.

2019. ápr. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
És miért kell csupa nagybetűvel írni? És ez erősen jogsértő a Steam szabályzat szerint.
2019. ápr. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Másrészt pedig nem tudsz nyereséget csinálni belőle, mivel nem kizárólag neked adták ennyiért, hanem bárkinek aki megvette. Tartalom eladásánál (legálisan kulcs lenne a formája) pedig nem az aktuális ára számít, hanem a mindenkor legolcsóbban adott ára az alku kiindulási alapja, és onnan csak lefelé megy az ára.

Hiába volt 235 euró a teljes ára (lehetne akár 1000 is), mivel 14 euróért adták legolcsóbban, te 14 fölött nem tudod eladni. A tiltott fiókszerzés kockázata miatt én még ennek felét vennem alapjául, 7 eurónál többet nem éri meg kockáztatni a vétellel, mivel a fiók korlátozás nélkül bármikor visszakérhető a support segítségével.

2019. ápr. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én ezt értem, de miért akarná bárki is jelenteni, vagy rajtam és a vevőn kívűl ki az aki tudná, hogy ez tiltott fiók? miért lenne tiltott? csak akkor lenne tíltott ha ez kiderülne, de miért derülne ki?
2019. ápr. 8. 23:15
 5/7 tabaki ***** válasza:
Nem tiltottfiók-szerzés, hanem tiltott fiókszerzés -- ha már egy okos ember helyesen írta, te inkább ne korrigáld. A fiókokkal való üzletelés van tiltva, és már az első válaszoló ismertette, hogy ez milyen kockázatokkal jár a vásárlóra nézve. Természetesen nincs teljesen kizárva egy-egy zöldfülű balek, akire rá tudod sózni a szagos árut, de erre azért aligha építhetsz karriert.
2019. ápr. 8. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
G2A-n 20 euórért bárki vehet kulcsot. Ez nem így működik.
2019. ápr. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem kell senkinek jelenteni, a Steam kliens figyeli a hardverkörnyzetet és egyéb hálózati adatokat, ha egy fiókot egy ponton túl más földrajzi helyről, más IP-ről más gépen kezdenek el használni, minimum gyanús hogy ott fiókmegosztás vagy vásárlás történt. Főleg ha utána még új bankszámlát és egyéb fizetési adatokat is megadnak, és egy teljesen új felhasználót kap az egész fiók. Ha automatán nem is bannolja a rendszer, még flaggelheti azt a modoknak.
2019. ápr. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!