Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows rendszerem töröltem...

Windows rendszerem töröltem önarakatlanul, segítség (? )

Figyelt kérdés

Alaphelyzet:

I5 6500

GTX 1060 6 GB

16 GB DDR4

Windows 10

2x HDD

Egyik(Lemez1):

ezt használom, ezen vannak a fontossabb adataim és ez lett wipe-olva

Másik (Lemez0):

Ez en egy "régebbi" windows 10 van melyen szint úgy sok adatom van de nem erre bootolok, ide csak régi filmek/zenék miatt van, hogy elérhessem.


A számítógépemre Linux-t (TinyCore) szerettem volna telepíteni (DualBoot-ba) ezért létrehoztam egy 1gb-os partíciót Lemez1-en mert ezzen több szabad helyem volt (tudom, hogy 1gb nem sok) mint az újon (amit használok, Lemez0)hogy majd arra telepítek Linux-ot(TinyCore-t ami egy nagyon kicsi nagyon kevés helyet foglaló Linux disztro).


Szoval a telepítés után el akartam indítani a gépet, hogy valami grub bootloader szerűség bejöjjön de a Windows Bootloder jött be ami hibát írt és azt írta, hogy nem tudja az automatikus javítás megoldani. Szerencsére BIO-ban ha kiválsztom a másik HDD akkor arra tudok boot-olni, mert annak nem esett semmi baja és azzon készítettem a következő képeket:

lemezkezelő: [link]

FileExplorer ez a gép: [link]

Elindítottam a testdisk-nek az egyik scan módját (szoval lehet, hogy nem megfelelő) de még nincs kész de azért be küldöm: [link]

(nem értek a testdisk hez, hogy ez egyáltalán jó e vagy nem de azért megpróbáltam egy scan-t.

Hogy tudnám ez megoldani?



2019. ápr. 13. 19:21
 1/5 A kérdező kommentje:
Az a reményem, hogy valahogy vissza lehet állítani a Windows 10-em és a fájl-mat.
2019. ápr. 13. 19:26
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Testdisk: invalid FAT boot sector = az mbr partíciódat hazavágtad a "szakszerű" telepítés során, ergo abba a windosba az életben nem bootolsz be többet, formázni kell a lemezt. A jó hír viszont, hogy az adataid valószínűleg megvannak, és számos módon le tudod őket menteni a másik lemezre a formázás előtt. Legközelebb olvass utána, mielőtt ilyesmit csinálsz, mert a kérdés jellege alapján nem igazán vagy otthon a témában (grub bootloader szerűség :D).
2019. ápr. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
TestDisk-et szokták használni, de csak D particionál olvastam ilyenről még régebben Soha nem használtam, szóval csak tipp ez a régi leírás. [link]
2019. ápr. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Helyre lehet rakni.

Linux fórumokon keresgélj.

2019. ápr. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Linuxon grub install aztán jó lesz az.
2019. ápr. 14. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!