Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Táblázatkezelő programban...

Táblázatkezelő programban hogyan fogalmazzam meg azt a függvényt, aminek a kifejtésben leírt célomat tudom elérni?

Figyelt kérdés

A oszlop minden számából vonjon ki annyit, mint a C1-ben meghatározok, és annak az értékét a B oszlopba írja (több mint hetven sor.

Ha csak egy tétel lenne, akkor SZUM(A1-C1) Ha ezt lehúzom sorozatba, (ahogy szeretném, hogy ne kelljen mindig újra írni az összes függvényt), akkor a C1 is növekszik, amit nem szeretnék.

Köszi



2019. ápr. 14. 09:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Táblázatkezelés első pár órai bevezető anyag az alapfunkciók használata, de minimuma függvények bevezetőjének része: rögzített cella, ami képletmásoláskor nem változik: C$1


[link]

2019. ápr. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ment a zöld pacsi. :)
2019. ápr. 14. 09:46
 3/13 A kérdező kommentje:
És hogyan készítsek egy olyan összetett képletet, amiben az van, hogy ha A1 értéke nullánál több, akkor vonja ki a C1-et, de ha A1 értéke nulla, akkor a "stagnál" szót írja ki?
2019. ápr. 14. 10:12
 4/13 A kérdező kommentje:
=HA(A1=0;"stagnál";A1-C$1)
2019. ápr. 14. 10:31
 5/13 A kérdező kommentje:

Azért igyekszem, de mindig van valami, ami kifog rajtam. :D

=HA(A1=0;"stagnál";A1-C$1)


Ez rendben. De hogyan tudom azt elérni, hogy ha B1=0, akkor azt írja, hogy "kész"?


Ott vagyok meglőve, hogy a tündér (mert libreoffice-os vagyok) csak egy feltételt vizsgál, én meg hiába próbálkoztam akármilyen zárójellel, pontosvesszővel, sehogy se jön össze.

Pl.

=HA(A1=0;"stagnál";A1-C$1=0;"KÉSZ";A1-C$1)

Esetleg új oszlop kell, mert ennyire összetett művelet nem hajtható végre?

2019. ápr. 14. 11:07
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

ÉS-függvény jöhet még be:

=HA(ÉS(A1=0;B1=0);"kész";A1-C$1)


Ez a képlet azt mutatja, hogy ha az A1 ÉS B1 értéke nulla, akkor van "kész", ha viszont az egyik nem nulla, akkor elvégzi az A1-C$1-et. Ebből hiányzik, hogy mi van akkor, ha A1=0 és a "stagnál" szöveget kell beírni.

Én ezt beágyaznám az előző függvénybe: először megvizsgálja hogy A1 és B1 nulla-e (ha igen, akkor "kész"), ha nem nulla egyik sem, akkor megvizsgálja hogy A1 nulla-e. Ha igen, akkor "stagnál". Ha nem, akkor jön az A1-C$1.


=HA(ÉS(A2=0;B2=0);"kész";HA(A2=0;"stagnál";A2-C$1))

2019. ápr. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Én ezt a megoldást találtam ki közben nagy nehezen:

=HA(A1=0;"STAGNÁL";HA(A1-C$1=0;"kész";A1-C$1))


A lényeg, hogy ha A1=0, akkor azt írja ki, hogy stagnál, ha Ha nem egyenlő nullával, akkor vonja ki C1 értékét, ami mindig változik, ha ennek az eredménye 0, akkor ne a számot írja ki, hanem a "kész" szót.


A te megoldásod eredményben miben klömbözik az enyémtől? Vagy egyenértékű?


A feltételes formázással, ezt még szépíthetem, de ott már azért sok feltételt is meg tudok adni egyszerre.

2019. ápr. 14. 11:47
 8/13 A kérdező kommentje:
...Akkor a kivont értéket írja ki. Most azt teszi.
2019. ápr. 14. 11:48
 9/13 anonim ***** válasza:

Mivel a kérdésből nem egyértelmű hogy mi a feladat, nem tudom hogy jó-e. Én nem értem ennyiből az A-B-C oszlopok összefüggését. Mivel írtál a B oszlop vizsgálatáról is, én belevettem:

Három részből áll a képlet:

1. Megvizsgálja hogy A és B sora nulla-e. Ha igen, akkor kiírja, hogy "kész". Ha nem, akkor jön a második rész.

2. Mivel egyik sem nulla, ezért megvizsgálja hogy az A oszlop értéke nulla-e. Ha igen, akkor kiírja, hogy "stagnál". Ha nem, akkor jön a harmadik szakasz.

3. Mivel A és B értéke sem nulla, azért az A oszlop értékéből kivonja a C-t, és annak eredményét írja ki.

2019. ápr. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Lehet kétértelmű, javítom: A "sem nulla" alatt azt értem, hogy nem teljesül az a feltétel, hogy mindkét érték 0.

1: A és B nulla = kész

2: A nulla és B nem nulla = stagnál

3: A nem nulla és B nulla vagy nem nulla = A-C

2019. ápr. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!