Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » BIOS probléma, megoldás keresés?

Erebus26 kérdése:

BIOS probléma, megoldás keresés?

Figyelt kérdés
Van egy Lenovo Ideapad 310-10ICR kis laptopja anyósomnak. A tegnapi napon BIOS frissítés közben összefosta magát (a folyamat közben hibára futott) és azóta nem lehet be kapcsolni, csak a LED lámpa ég. Hogyan lehet hozzá férni a backup bioshoz feltéve hogy van ebben 😞 vagy életre kelteni. Remélem nem lett tégla. Köszönöm

2019. ápr. 30. 15:51
 1/4 Takysoft ***** válasza:

Először is... UEFI vagy BIOS frissítésnél megeshet, hogy a frissítés sikerült, csak a beállítások változtak, és ezeket törölni kell.


Ha kiveszed belőle a CMOS elemecskét(ehhez szét kell kapni), akkor néhány perc után (mondjuk 10) törlődik a CMOS.

Vagy reset gomb, vagy reset jumper, de az elem általában működik.


Ha tényleg elcsesződött, akkor meg.... hát vidd el a Lenovo-nak vagy szervizbe.

Ha önhibádon kívül volt a gond, (a BIOS vagy a tool szar), akkor lehet, hogy ingyen javítják.


A PC architektúra iszonyúan régi és buta. Egy modern mobiltelefon esetén pl fastboot-tal kb bármit lehet debrick-elni...

PC esetén messze nem így van sajnos. Utánanéztem, és nem találtam a lenovokhoz ilyen backup-dolgokat.


Remélem mások okosabbak...

2019. ápr. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lenovo laptopokon nem szokott backup bios lenni. Gigabyte asztali alaplapokon van dual bios. Az elrontott biosfrissítés nem önhibán kívüli beavatkozás, így nem garanciaköteles. A laptopod (illetve csak az alaplapja) sajnos tégla lett és ezen semmiféle bios reset nem segít. Számtalan biost frissítettem már és soha nem kellett utána kivenni az elemet, mindig elindult az alapbeállításokkal. Egyébként égető szükség volt arra a frissítésre? Mert ezt csak akkor szoktam csinálni, ha a régi bios nem támogatja az új processzort, vagy olyan tulajdonságokat ad hozzá az alaplaphoz, amire föltétlenül szükségem van. Ha működik egy alaplap és az nekem megfelel, akkor fölösleges biost frissíteni. Persze utólag ez már eső után köpönyeg.
2019. ápr. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Vedd ki az elemet. Ha nem megy úgy se akkor a BIOS chipet kell ujrairni ehhez ki se kell forrasztani de megfelelő író kell hozzá értelmes számítógép szerelonek van 5 perc alatt újra írja.
2019. ápr. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Sajnos kénytelen voltam frissíteni mert az USBről a boot nem működött az eredeti BIOS verzióval. Emiatt csináltam és minden rendben volt, áram alatt csináltam. Újraindítás után elkezdte majd kidobott egy hibaüzenetett és azóta csak a LED világít de az szépen 😁😁🤣🤣

A gond az hogy anyósomé és emiatt Damoklész kardja lebeg a fejem felett 😊😊 muszály leszek valahogy életre kelteni 🤣🤣

2019. máj. 2. 18:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!