Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Újonnan vásárolt, Linux lite...

Újonnan vásárolt, Linux lite alapú Acer ssd-s notebookba próbálok pendrive-ról Windows 10-et telepíteni, mit ronthatok el?

Figyelt kérdés

Leszögezem, fingom sincs az egészről, mindent google kereséssel derítettem ki.

Letöltöttem ncore-ról egy 64 bites Windows 10 isot, rufussal rátettem a 16 gigás kingston datatraveler-emre NTFS formátumban, majd a notebookba bedugva disable-oltam a secure bootingot, bootingban első priority-ba tettem az usb-t amit fel is ismert. F12 booting menüben kiválasztottam a pendriveot, majd elindult a booting setup. Nyelvnek magyart raktam be, kiválasztottam a Windows 10 pro originalt, kiválaszottam az 50 gigás első meghajtót (nem jelzi sehol hogy ez most ssd vagy mi) elfogadtam a felh. feltételeket és elindult a telepítés. Szépen le is ment és befejeződőtt, a végén újraindult, és pontosan ugyanott vagyok mint telepítés előtt. A meghajtóban ott van az oprendszer mert látom hogy foglalja a helyet, de semmi hatása, a telepítő setup-on kívül semmi mást nem mutat, újra meg újra.

Mi lehet a gond, és mit kéne csinálnom?



2019. máj. 9. 12:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Telepítés előtt formáztad a merevlemezt ?
2019. máj. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem, nem is tudom miként kellene. A linux lite-on ami rajta van nincs semmilyen kezelőfelület, csak az F2 és F12 menükben tudtam változtatásokat eszközölni. Hogyan kellene formázni?
2019. máj. 9. 12:46
 3/7 anonim ***** válasza:

[link]

Ennél a résznél az Egyéni-t válaszd, és az után megjelennek a rendelkezésre álló lemezek, vagy partíciók.

Kiválasztod az elsődleges partíciót, és formázod. Az maradjon kijelölve továbbra is a telepítés folytatásához.

Elvileg nem gondolom, hogy ez lenne a fő gond, de egy próbát megér. :)

Viszont formázás után a Linux-nak is annyi !!!

2019. máj. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Húzd ki a pendrive-ot és akkor a telepített Windows fog bebootolni😁
2019. máj. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Megpróbáltam, nem működik ugyanaz az eredmény.

Esetleg illesztőprogram kell? Nem töltöttem le külön, a pendriveon csak a rufusolt windows 10 iso van.

2019. máj. 9. 14:14
 6/7 A kérdező kommentje:
Kihúztam a pendit és bejött a windows 10-em, örök hála :D
2019. máj. 9. 14:52
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Állítsd vissza, hogy ne USB-ről bootoljon, hanem HDD-ről, hogy később se legyen gond.
2019. máj. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!