Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Feltörték a Gmail-emet és a...

Feltörték a Gmail-emet és a Twitch-emet. Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
2-3 hónapja küldött egy üzenetet a Gmail, hogy valaki ismeretlen eszközről próbált bejelentkezni a fiókomba, Vietnamból. Elvileg ezt megakadályozták. Gyorsan megváltoztattam a jelszót a Facebook jelszavammal együtt. Ugyanis a probléma, hogy általában minden platformon ugyanazt a jelszót használom/tam. Oké, megnyugodtam, hogy elintéztem. Tegnap viszont jött egy másik e-mail, hogy szintén Vietnamból valaki bejelentkezett a Twitch fiókomba (ott nem volt jelszócsere) 16:54-kor. Aztán egy másik e-mailt is kaptam, hogy 17:05-kor szintén bejelentkeztek a Twitch fiókomba, ám most Nepalból. Ezt a két e-mailt csak ma olvastam, a Twitch fiókomat töröltem. Nos, ugye a Facebook és a Gmail jelszavam módosítottam, de nem vagyok túlzottan megnyugodva. Ez hogy történhetett? Kell további feltörésektől félnem? Veszélyben vannak az adataim? (Amúgy a gmail elküldte a feltörők helyét, eszközét, böngészőjét és IP-címét, nem tudom ez segít-e valamiben)

2019. máj. 9. 13:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

1. Használj erős jelszót, amit nem lehet szótárazással megfejteni. Ettől még könnyen megjegyezhető is lehet, pl a B4tm@n4Ev3r könnyen megjegyezhető, mégis erős jelszó

2. Két lépcsős azonosítás MINDENHOL, ahol lehetséges. Twitch-et nem tudom, de Google-nél és Facebooknál van.


Ha kell használj jelszókezelőt.

2019. máj. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Mindenhol használj bonyolult jelszót, és kétlépcsős hitelesítést, van Twitch-en is, ehhez mobilra az Authy app-ot kell leszedni, működik az Authy Facebookkal is. Illetve ha nagyon be vagy parázva, a számítógépedre lehet ráférne egy windows újratelepítés, hátha van rajt valami keylogger.
2019. máj. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtök válaszát. Megcsináltam a kétlépcsős azonosítást. A jelszavam elég bonyolult volt ez előtt is (random számok és betűk) attól függetlenül hogy ezt használtam mindenhol. Tehát a szótárazás nem valószínű. De azért durva, hogy először Vietnamból, nem sokkal később pedig Nepálból is feltörik. Ráadásul van köztük nem kis távolság. Kicsit para. Köszönöm még egyszer a tanácsaitokat.
2019. máj. 9. 16:22
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha ugyanazt a jelszót használod több helyen is, annak az a veszélye, hogy ha valamelyik rendszerből kiszivárog a jelszó, akkor utána azzal máshova is be tudnak menni. Valószínűleg ez lehetett nálad is. Az, hogy épp Vietnámból és Nepálból is megpróbálták rögtön egymás után, puszta véletlen is lehet.


Itt tudod ellenőrizni, hogy a jelszavad kiszivárgott-e valahonnan:

[link]

2019. máj. 10. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!