Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudnám az excel-ben a...

Hogyan tudnám az excel-ben a weblapról való lekérdezést normálisaan frissíteni?

Figyelt kérdés

van egy excel adatbázisom, ami egy játék market adatait tölti le és azzokból különbféle dolgokat számol.

A probléma, hogy mindig 2 órával ezelőtti adatokat szedi le. Hogyan tudnám ezt korrigálni (akár függvény, beállítás, makró) lényeg hogy másik gépen ne kelljen semmit se állítani, csak megnyitni.



2019. máj. 12. 19:03
 1/5 A kérdező kommentje:

erről a weblapról szedi az adatokat: [link]

Mindent leszed, de csak 2 órával ezelőttiket. A játék orosz, asszem gmt 0-t használ, én Magyarországon vagyok (ha ez számít)

2019. máj. 12. 19:05
 2/5 coopper ***** válasza:

Szia.


Csak tipp : Próbáld beállitani a moszkvai időzónát a gépeden (ez a két óra eltérés, nekem erre utal).


Sok sikert.Üdv.

2019. máj. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ezt az excelt nem csak én használnám, nem várhatom el mindenkitől a Putyin időzónát.
2019. máj. 13. 19:00
 4/5 coopper ***** válasza:

Ha igy áll a helyzet, akkor szerintem a következőt teheted : módositod a letöltési procedurában (makró, program, php, nemtudom hogyan van megoldva) az időbélyeget, gondolom van benne valahol egy időbélyeg, ami alapján letölti az időbélyeghez tartozó adatokat.


Most vagy megpróbálod általánosra irni (ha ez megoldható - időzőna kezelés, téli/nyári időszámitás figyelembe vétele), vagy csak egyszerüen hozzáadsz 2 órát, majd amikor óraáttálítás lesz és esetlegesen újra nem jó adatokat fog letölteni a letöltési procedura, akkor újra módositotd, de most csak 1 órát adsz hozzá.


Sok sikert. üdv.

2019. máj. 14. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. Jó lenne megoldani makróval, mert van egy frissítés gombom makróval, de nem tudom mit írjak bele. Excel 2019et használok. Szimplán az adatok lapon, a külső adatok átvétele szekcióban, a weblapról való lekérdezést hasznàlom.


Akár makróban vagy a Power querty -Ben tudna ebben valaki segíteni?

2019. máj. 15. 01:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!