Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mit jelent az, hogy valaki...

Mit jelent az, hogy valaki "tud gépelni"? Irodai állásra jelentkeznék, feltétel, és nem szeretnék leégni. Mennyi karakter/perc sebesség az elvárás ilyen munkahelyen?

Figyelt kérdés

Nem feltétel a 10 ujjas vakírás, de kell tudni gépelni (diktált szöveget, és saját megfogalmazott leveleket).


Nem szeretnék leégni, így kíváncsi lennék, hogy ilyen munkahelyen mennyi az elvárás (ismerőseim 300 karakter/percet mondtak, de szerintem azt aki tanulta se tudná megcsinálni).


2019. máj. 20. 19:34
 1/4 anonim válasza:
Szerintem úgy érti, hogy egy közepes diktálásnál ne maradj le vagy kérdezz vissza. Mérdd le úgy, hogy valaki diktál valami nehezebb szöveget. Sok szerencsét a felvételihez.
2019. máj. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Napi átlag 2-5 oldalt írok diktálás után.

Ezen tesztelve magyar nyelven, practice módra állítva:

[link]


Nekem 3 tesztből a következő jött ki: 350, 430, 365 - a 300-at simán megcsinálja az, aki tud írni és használja is napi szinten.

Figyelembe véve hogy ez saját sebesség olvasott szöveg után, és a diktálás ettől lassabb, mondjuk a felét is veheted, legyen mondjuk 200 egy átlagos diktálási tempó. Ehhez még két dolgot kell figyelembe venni: mennyire alkalmazkodik egymáshoz a két fél, hogy a megfelelő tempót megtalálják. A másik pedig hogy milyen a billentyűzet kiosztása, mert az ékezetes magánhangzókat többféleképpen szokták rendezgetni, és nehéz átszokni rá.

2019. máj. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Próbáltam tesztet, de mivel néznem kell a monitort és a billentyűzetet is, csak 180-200 között értem el, diktálva 240... (diktálás és nem folyamatos beszéd).
2019. máj. 20. 20:10
 4/4 anonim ***** válasza:
Az eredmények alapján én megpróbálnám a helyedben. Ezzel leégni nem fogsz, nem veszítesz semmit, és ingyen van. Annyi, hogy kicsit még gyakorolj, hogy jól menjen.
2019. máj. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!