Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudom kideríteni, hogy...

Hogyan tudom kideríteni, hogy két linux disztribúció között mi a pontos vagy legalább a lényegi különbség?

Figyelt kérdés
Pl. Debian és Ubuntu között egyszerűen megnézem synapticban, hogy milyen csomagok vannak telepítve, vagy ennél azért többről van szó?

2019. máj. 22. 09:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Maga a kérdés is furcsa, mit lehet válaszolni arra, hogy "mi a különbség"? Gondolom nem egy patch fájl kell, amit ha ráengedünk egy Debian forrásra, akkor Ubuntu lesz belőle. Telepített csomagok különbségét nézheted, de lesz köztük olyan, ami mindkettőben megvan, csak kisebb eltérésekkel, módosításokkal.

De nagyon nagy vonalakban a csupasz Debianhoz kb. hozzájön a login manager, a desktop és járulékos funkciói (ablakkezelő, dekorátor, config appok, widgetek, stb.), systemd vagy hasonló processz kezelő, ezek mindenféle függőségei (lesz egy pár), egyéb gyárilag telepített teljes appok, ...

2019. máj. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%
Én úgy szoktam, hogy használom őket...
2019. máj. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

** "systemd vagy hasonló processz kezelő"

Bocsánat, az a Debian-ban is van. :)

2019. máj. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Alain Delon ***** válasza:
2: Igen: ki kell próbálni a kiválasztott disztrókat.
2019. máj. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ki kell próbálni... de mit próbáljak ki benne pontosan? Mert a grafikus felületen történő kattintgatásokból ugyan nem fog kiderülni a pontos különbség.
2019. máj. 25. 14:52
 6/6 A kérdező kommentje:
Én arra vagyok kíváncsi, hogy fájl szinten (akár azt is mondhatnám, hogy bitekben mérve) mi a pontos különbség. Nem pedig arra, hogy melyik mennyire kényelmes vagy ilyesmi :D
2019. máj. 25. 14:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!