Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy tudom leolvasni autoittal...

Hogy tudom leolvasni autoittal, hogy mennyi ram van a gépben?

Figyelt kérdés
2019. máj. 29. 18:00
 1/9 anonim ***** válasza:

Újfent kereső:

[link]

ELSŐ találat:

[link]

2019. máj. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi. Itt mit jelent a "Total Page Size"? Milyen oldal vagy lap?
2019. máj. 29. 18:28
 3/9 anonim ***** válasza:

Az PageFile, és lapozófájlt jelent...

Ha naponta 6 autoit kérdést nem látunk tőled, egyet sem.

Iciripicirit próbálj meg életképesebb lenni, és használni a google adta lehetőségeket...

2019. máj. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"Itt mit jelent a "Total Page Size"?"

Itt is tud segíteni a kereső.


Mivel memóriáról van szó, beírjuk a page és a memória szavakat:

[link]

ELSŐ találat a Wikipedia szócikke:

[link]

amiben szerepel:

"Az operációs rendszer úgy szabadít fel operatív memóriát az éppen futó program számára, hogy a memóriában tárolt, de éppen nem használt blokkokat (lapokat) kiírja a külső tárolóra, amikor pedig ismét szükség van rájuk, visszaolvassa őket."

tehát a lap = az operatív memóriából a lapozófájlba áthelyezett, használaton kívüli blokkok.

2019. máj. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
"Ha naponta 6 autoit kérdést nem látunk tőled, egyet sem." Majd ha áttérek a Phytonra, akkor majd icipicikét vegyul. Vagy ép nagyon.
2019. máj. 29. 19:15
 6/9 anonim ***** válasza:
De nem gyakorikérdéseken kéne feltenni minden apróságot, hanem használni a keresőt...
2019. máj. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
akkor itt ritkán kéne kérdezni?
2019. máj. 30. 21:15
 8/9 anonim ***** válasza:

#7: Eltaláltad!

Mint a számodra már javasolt Fórumetikettből idéztem egy régebbi topikodban:

"A fórumon a segítségkérés lényege hogy ha valamit nem tudunk, akkor megkérdezzük a többiektől hogy tudnánk azt megoldani. Nem pedig az, hogy beírjuk “ki csinálja meg helyettem”."

illetve

"Mielőtt a fórumban felteszünk egy kérdést, a választ megpróbáljuk megkeresni a google-ban. Ha ezt kihagyod és csak írsz ész nélkül majd a fórumozók látják, hogy erre a válaszra a google egyből kidobja a találatot, akkor nyugodtan könyveld el magadban hogy a legtöbbjük legszívesebben kilőne a Hold felé egy ágyúval. Még ha ezt nem is írják be a fórumba."


Ebből a kettőből megérthetnéd, mi a fórumnak a célja, rendeltetése: szóval van egy komplex problémád, ami meg akarsz oldani, de elakadtál benne. A probléma megoldásáért Ha Te már megtettél mindent - ebbe beletartozik a keresés, a keresett találatok lefordítása, értelmezése - akkor jössz a fórumra és pontosan leírod, hogy

* mi a probléma,

* Te mit tettél meg a probléma megoldásának az érdekében

* hol akadtál el vele


Jelen esetben a topiknyitó kérdésed az alábbi módon lehetett volna sikeresebb (pontosabban kevesebb morgásra adott volna okot):

"Autoit segítségével határoznám meg, hogy mennyi memória van a gépemben. Addig eljutottam, hogy a MemGetStats() függvényt kéne használnom.


A kérdésem az lenne, hogy a függvény dokumentációjában a példánál szereplő Total Page Size kifejezésben a Page milyen lapra vonatkozik?"

Így a válaszadók látják, hogy "igen, ez a kérdező tényleg küzdött a probléma megoldásával, csak egy fogalmi értelmezésnél akadt el" - és így szívesebben fognak segíteni.

2019. máj. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

El vagy kissé tévedve. Ez nem forum. Jvaslom vagy használd a google-t vagy kérdezd meg itt, hogy mi ez. (Ugy értem, a szabályzat betartásával önáll kérdésben.)


Idéze a szabályzatból, a valódi itteni szabályzatból nagyokos:


"Ne OFFolj! Azaz ne kezdj új téma boncolgatásába,"


Amiket te hordasz itt össze az viszont nem része az itteni szabályzatnak. Fórumokénak lehet, hogy igen, de most nem ott vagyunk.

2019. máj. 30. 22:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!