Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Újraindul a Windows 10 telepít...

Újraindul a Windows 10 telepítés. Miért?

Figyelt kérdés

Újra szeretném telepíteni a Windows 10-et a laptopomon. A merevlemezt formáztam. Már a sokadik megoldást próbálom ki USB-s telepítéssel, de mindig újra indul, és ha a pendrive-ot kiveszem akkor meg nem talál semmit a winchesteren...

Tippek? Megoldások? Ötletek?



2019. júl. 20. 12:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem arra a lemezre telepítesz, ami a BIOS-ban be van állítva boot lemeznek.
2019. júl. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Pendrive-ról telepítek, a winchester formázva van, és kiválasztom installásákor. Sajnos egyelőre semmi.
2019. júl. 20. 12:52
 3/6 anonim ***** válasza:
UEFI vagy legacy módban telepítesz? Ez szokott általában problémát okozni.
2019. júl. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az alap installációs szoftware-ben vagyok. Ha jól értem az az UEFI. Az a bajom, hogy "egyéb" megoldást nem adott ki, illetve DOS-ban sem találtam.
2019. júl. 20. 14:23
 5/6 anonim ***** válasza:
Milyen laptop? azt jó lenne tudni?
2019. júl. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azt nem írja ki külön és sajnos elég nehéz megkülönböztetni a két telepítési módot. Rufus programban belehet azt állítani, hogy UEFI vagy legacy (más néven BIOS) telepítő készüljön vagy mindkettő egyszerre. Ilyenkor szerintem érdemes úgy beállítani, hogy csak az egyik legyen.


Egyébként egy mai Windows telepítő mint a Windows 10-é normál esetben tartalmazza mindkét telepítési módot, csak azt eléggé nehéz megkülönböztetni, hogy éppen melyik indul el a kettő közül, az UEFI vagy a régi klasszikus legacy installer. Kinézetre midkettőnél ugyanúgy reagál a telepítő. Ami viszont nagy különbség, hogy UEFI módban GPT lemez struktúrát alkalmaz a telepítő, ilyenkor nem csak 1db 500MB-os külön partíciórt hoz létre a rendszer partíció előttre, hanem sok kisebbet, erről már lehet tudni, hogy UEFI vagy legacy módban megy-e a telepítés.


Ez így tudom eléggé macerásnak hangzik, de ha egyszer már kitapasztaltad, utána már könnyen fog menni.

2019. júl. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!