Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik lenne a következő 3 c#...

Melyik lenne a következő 3 c# megoldás közül a legjobb?

Figyelt kérdés

Van egy osztályom, ami SQL-el kommunikál. Egy dolog nem tetszik, hogy van egy változója:

SqlConnection connection;

Ez a változó gondot okoz nekem. Jelenleg egy sima osztály, amit lehet példányosítani, és a konstruktora várja el az SqlConnection típust, amit beállít magának. Viszont nem tudom, hogy van-e értelme a példányosításnak.


Gondoltam arra is, hogy teljesen static lenne az egész, de akkor (mivel próbálok szép kódot írni)a felhasználónak semmi se sugallná azt, hogy ebbe kéne egy connection.


A harmadik lehetőség a singleton, de ugyanaz a baj vele, mint a statickkal.


A problémát főleg az okozza, hogy ezt egy másik osztályban akarom felhasználni. Viszont connection kell neki, így abban az osztályban is kéne egy SqlConnection a konstruktorba, ami kényelmetlenné teszi az egészet.


Van valami tippetek erre? Ha nem volt világos kérdezzetek.



#Visual C# #konstukrot
2019. aug. 17. 17:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Dependency injection az egyik modern design pattern erre.
2019. aug. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

ma 17:54

Köszi, megnézem hogy miből áll :)

2019. aug. 17. 18:04
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen, ez tökéletes lesz, köszönöm!
2019. aug. 17. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!