Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Akkor most mi is pontosan a HASH?

Akkor most mi is pontosan a HASH?

Figyelt kérdés

Találtam egy cikket: [link]


Ez azonban azt írja: "Adott bemeneti adatból mindig ugyanazt a kimenetet adja."


Még is ha ugyan azt a jelszót adom meg a hash eredmény nem ugyan az. Akkor most ez hogy is van pontosan?



2019. aug. 29. 17:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
32%
Akkor rossz a hash implementáció.
2019. aug. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Még is elfogadja amikor beírom a jelszavamat. Úgyhogy gondolom valamiféle titka biztosan van. Különben visszadobná a jelszavamat is nem?
2019. aug. 29. 17:55
 3/18 A kérdező kommentje:
Meg ha mindig ugyan az a kimenet akkor visszafejthető is lenne nem?
2019. aug. 29. 18:05
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem visszafejthető, eleve lehet ugyanaz a hash eltérő bemenetek esetén is.

Jó lenne tudni a pontos kontextust, mert így csak találgatni lehet.

Nem valami enkriptálással kevered a hashelést?

2019. aug. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Próbálgatom az ingyenes elérhető fórum és blog motorokat és ott figyeltem meg. Jelszónál azt írja hogy hash majd utána egy érték, de a hash értéke mindig változik. Valamiféle kódolást sejtettem ezért elkezdtem utána nézni hogy mi is az a hash, de itt logikai hibába ütköztem.
2019. aug. 29. 18:30
 6/18 anonim ***** válasza:

"Még is ha ugyan azt a jelszót adom meg a hash eredmény nem ugyan az."


Ilyen nincs. Azt tudom elképzelni, hogy a jelszóhoz még hozzácsap valami másik adatot, és azzal együtt hasheli.


"Meg ha mindig ugyan az a kimenet akkor visszafejthető is lenne nem?"


Nem, mert a hash olyan, mint a veszteséges tömörítés, az eljárás során adatok vesznek el, amiket később nem lehet pótolni.

2019. aug. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
48%

"Próbálgatom az ingyenes elérhető fórum és blog motorokat és ott figyeltem meg. Jelszónál azt írja hogy hash majd utána egy érték, de a hash értéke mindig változik."


Konkretan hogy nezed, melyik forum/blog motor, hogyan vizsgalod az erteket, konkretan melyik forras fajlban, melyik soron? ;D ;D

2019. aug. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
30%
Vagy kamu a kerdes es csak azt szeretned, ha begepelnenk ide minel tobb infot hash-rol? ;D ;D ;D
2019. aug. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Feltételezem ha már ideírtál jobban értesz hozzá mint én. Viszont ha ez így van akkor gondolom nem kell megmagyarázni hogy ez az adatbázisban van.
2019. aug. 29. 18:44
 10/18 anonim ***** válasza:
43%
Melyik motor, melyik DB tabla, egesz pontosan mikor/hogy figyeled meg a valtozo erteket? ;D ;D ;D
2019. aug. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!