Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért használ rengeteg program...

Miért használ rengeteg programozó MacOS-t?

Figyelt kérdés

Van valami plusz funkció a programozóknak a MacOS-be vagy miért ilyen népszerű a programozók terén?

Még olyan helyeken is ahol rosszabb a megélhetőség (India, Szíria, Pakisztán) ott is rengeteg helyen látom videókba, hogy valamilyen MacBook vagy iMac gépet használnak a fejlesztéshez pedig nem valami olcsó gépek.



2019. szept. 2. 21:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
47%
Macre a legegyszerűbb macen programozni.
2019. szept. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
40%
Egyáltalán nem népszerűek, pár videóra pedig értelmetlen alapozni.
2019. szept. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Argloss ***** válasza:
83%
Windows-on meg Linuxon nem annyira fogsz örömködve MacOS-re meg iOS-re fejleszteni... :)
2019. szept. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%

@21:49


Még a Google a saját android programozói oktatófilmjébe is Macbook volt az oktatók előtt. Csak le volt ragasztva egy Google Play matricával. :D

2019. szept. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Alex Fly ***** válasza:
67%
Esetleg azért, mert a MacBook hardveresen nagyon egyben van, pontosan specifikált hardverelemekkel. Ezzel a hardver/driver hibák alapból kizárhatóak... Debug esetén nem mindegy...
2019. szept. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
91%

Alex Fly, bocsi, de ennek nem sok értelme van. Ha kifejezetten csak Macre fejlesztesz, akkor nyilván azon érdemes tesztelni is. De ha más hardveren (is) futni kell, akkor sokat érsz azzal, hogy "de az én gépemen működik."


A kérdezőnek meg: nem az OSX a "legnépszerűbb" rendszer, a legtöbben még mindig Windows-on programoznak, bár sokszor csak kényszerből. Ie. nagy cégeknél azzal adják a laptopodat és kész, nincs válogatás.


A legjobb érv amit hallottam OSX mellett, hogy van benne POSIX kompatibilis rendszer API és command line, ugyanakkor a fizetős "profi" szoftverek között sokkal jobb a támogatása, mint a Linuxnak. Amolyan middle ground Linux és Windows között.

2019. szept. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
75%
Nekem tetszik a teljes értékű bash, az egész OS kinézete, valamint az, ahogy "eláll" az utadból, ha a munkád akarod végezni. Nem igazán kell pepecselni semmivel, szuper a támogatás minden program részéről és példátlanul jó integráció ha több apple eszközt is használsz. Van, aki nem akar százezreket fizetni csak azért, hogy sms-t tudjon írni a számítógépéről és felvehesse a telefonhívásait róla, vagy oda-vissza dobáljon egy emailt amin dolgozik több eszköz között, és nem kell neki OS szinten integrált szinkornizációs megoldás minden létező dologra. Én hajlandó voltam. A rendszer egyébként kényelmes és gyors - megfelelő hardveren persze. Ezen a ponton egyébként én inkább hívnám preferenciának, hogy ki mit használ, mert elég jól felzárkózott a Windows is, habár a 10-es verzió update utáni mizériái még mindig fennálnak. :D
2019. szept. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
28%

A MacOS kizárólag "arra jó", hogy mutogathatod vele, hogy: "én ezt is megtehetem", azaz presztizs-termék, olvasd el Steve Jobs életrajzi történetét, abban őszintén bevallja, hogy b@s.zta át az emberek fejét (még a saját barátjaiét is)...


Aki normálisan gondolkozik, nem fog semmilyen almás gépet venni, mert ugyanolyan "IBM PC" alkatrészekből áll az egész, mint bármelyik másik, még azt sem lehet rá mondani, hogy igazi "PowerPC" menne benne.


Ezenfelül már csak "egy kicsit" túl vannak árazva (3x-4x annyiba kerül) + azzal hülyítik a sok birka embert, hogy ezek a számítógépek olyan minőségi anyagokból állnak, amelyeket 18 éves hamvas Hawaii-szűzlányok selymes combján szereltek össze... Nevetséges!


+ tulajdonképpen egy ingyenes operációs rendszert kaptok vele (amiért fizettek Ti barmok :-)), amely ördögien hasonlít a Linux-ra (persze-persze bele lehet magyarázni, hogy Unix és az nem Linux, blablabla), de a lényegen ez mitsem változtat.


Jaaa egyik MacOS-őrült haveromnak a MacBook-jára fel van telepítve a MacOS, meg a Windows is, ez utóbbi azért, hogy használni is tudja valamire... :-)

2019. szept. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
92%

7-es vagyok


8-as: Ez kizárólag preferencia nálam. :) Van egy Windows-os gépem (egy Lenovo ThinkPad), ami a zenei karrieremhez kell (akármilyen furcsa is, hogy nem Mac-et használok hozzá - van egy rakás warez pluginem ami egy kisebb vagyonba kerülne ha megvenném), sokat programoztam Windows-on, kicsit kényelmetlen volt a bash hiánya, mivel előzőleg sokat Linuxoztam. :/ A Mac OS nekem tetszik mert mindkét világból elhozott jó ötleteket, plusz hozzáadott pár sajátot. Sajnos exkluzívan csak ezeken a gépeken fut (jól). Kicsit ez is benne van az árában. Abban egyetértek, hogy horror áron adják ezeket a gépeket, de nem is újan vettem, használtam meg egy jó deal volt. :D Szerintem hülyeség valakit ezért lehúzni, mert mást szeret, mint ami a te értékrended szerint jónak számít. Ettől még nem lesz valaki "birka". Tetszenek a termékek, hajlandó vagyok összegyűjteni az árukat, számomra megéri. Ízlések és pofonok. :) Aki villogni veszi, az totál más.

2019. szept. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
93%

#8-as:

"Jaaa egyik MacOS-őrült haveromnak a MacBook-jára fel van telepítve a MacOS, meg a Windows is, ez utóbbi azért, hogy használni is tudja valamire... :-)"

Nekem meg dualbootban van Windows és Linux.

A Windows azért ha esetleg valami nem menne Linuxon, a Linux pedig mert a Windows tetű lassú.

2019. szept. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!