Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy tanuljak meg normálisan...

Hogy tanuljak meg normálisan programozni?

Figyelt kérdés
Jelenleg 13.-os vagyok, érettségi után állok. A 4 év alatt, foglalkoztam a suliban C#-al, HTML-el, CSS-el, SQL-el. Ezek közül a web része fogott meg jobban, de a C# is valamilyen szinten. Viszont az utóbbi (C#) nehézkesen megy, mert nem igazán tudom hogyan gyakoroljak rá. Nem is igazán foglalkoztam vele normálisan. Pedig a záródolgozatra játékot szeretnék készíteni, hanem weboldalt.

2019. szept. 20. 22:44
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Illetve idén kezdtük el tanulni a JavaScriptet, ami azért megfogott, de inkább a C#-ot tanulnám meg jól. Utána a web.
2019. szept. 20. 22:45
 2/14 anonim ***** válasza:
40%

Webes környezetnek a ~82%-a PHP alapú. 11%-a .NET azaz C# és a maradék 7% a Java teszi ki, nagyjából.


Fentiek alapján a Weboldalak ~80%-a még mai napig PHP alapokon vannak. Webhosztingok is PHP-ben nyújtanak támogatást. Néha-néhol van másra is lehetőség.

Java fejlesztőket inkább keresnek, ami mondhatni hasonlít a C#-hoz.


[link]

[link]


Az általam említett nyelvek:

Java – the undisputed winner

C# – Game developers’ favorite

PHP for Web Development

2019. szept. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
28%
Érdekes, hogy nem foglalkoztatok C++ al, viszont az már egy előre lépés a C#-hez. Ha C#-ot szeretnél megtanulni legalább középszinten, nézegess videókat, kódokat, próbálj írni magad. Olyat csinálj, hogy 10x elolvasod a kódot, megpróbálod megjegyezni, és elkezded megírni. Nem baj ha nem jó és nem jut eszedbe, viszont így próbálkozz.
2019. szept. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%

Azzal hogy elolvassa 10x a kódot és utána megpróbálja emlékezetből leírni nem fog megtanulni programozni, csak bemagol egy kódrészletet, amit egy másik projektben 99,9%, hogy máshogy kell megoldani.


Inkább olvassa el, és próbálja összerakni fejben melyik sor mit csinál, és miért úgy jönnek az utasítások sorban. Át kell állnia az agynak a programozói szemléletre, onnantól egyszerűbb dolga lesz.

2019. szept. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%
Így van, programozást SOSE! magoljunk, azzal sehol nem lesz előrébb senki.
2019. szept. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
20%
Igy tanultam meg profin a pawn nyelvet, 300 ezres sorokat írok San Andreas Multiplayer szerverekre pawno-ban, megnéztem 1 kisebb rendszert, megpróbáltam megírni magam.
2019. szept. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Íme, itt egy feladatsor, ezt gyakorold:

[link]

2019. szept. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
72%

"Webes környezetnek a ~82%-a PHP alapú."


Mi az a webes kornyezet, mikor/hol? ;D


"11%-a .NET azaz C# és a maradék 7% a Java teszi ki, nagyjából."


Nagyjabol? Mi lett a pythonnal? Vagy a node.js/javascripttel? Vagy a ruby-val? Illetve hogyan szamoltak ezeket a szamokat, figyelembe volt veve a rendszer nagysaga is? Mi a helyzet peldaul a nagyvallalati ugyviteli rendszerekkel, itt nem talalsz PHP-t egyaltalan, csak tobbnyire ASP-t (klasszikus) es Java-t. Es a fejlesztesi projektek igen nagy hanyada iranyul ilyenekre. Illetve, a PHP-s site-ok jelentos hanyada Drupal/Wordpress/Joomla, ahol egy sornyi PHP kodot nem kellett potyogni, ez is figyelembe volt veve?


"Webhosztingok is PHP-ben nyújtanak támogatást. Néha-néhol van másra is lehetőség."


Mivan? :D Azt vagod, hogy "shared hosting" (ahol relevans, hogy mit tamogatnak) max Pistike weblapja kategorianal johet szamitasba, minden komolyabbnal mar legalabb VPS-t hasznalnak, amire aztan azt huznak fel, amit akarnak.

2019. szept. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

#8-asnak:


Húúú de vehemens itt valaki! Attól, hogy te egy olyan kis elszeparált helyen dolgozol, ahol bármit bármire felhúznak, attól még van élet azon túl is...


Pl. ezen az oldalon, nyomj egy jobb egérgombot, majd válaszd ki: "Oldal forrásának megtekintése", vagy nyomd le a CTRL+U billentyűkombinációt, naaa mit látsz?

2019. szept. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"Pl. ezen az oldalon, nyomj egy jobb egérgombot, majd válaszd ki: "Oldal forrásának megtekintése", vagy nyomd le a CTRL+U billentyűkombinációt, naaa mit látsz?"


Ezzel egesz pontosan mit akartal mondani?

2019. szept. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!