Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan tudok két tömb egyező...

Hogyan tudok két tömb egyező elemeit egy harmadikba rakni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Vizsgafeladatnak kaptuk projektmunkakent, hogy csináljuk meg ezt a feladatot. A lenyeg, az, amit a kerdesben leirtam. Az en modszerem az alábbi, de nem tökéletes. Ezért szeretnék segítséget kérni:


Public class Vizsga {

Public static void main(String [] args) {


String[] tomb1 = { ide kepzeljetek a szavakat};

String [] tomb2 = {ide is} ;

String[] tomb3 =... Ne ide nem tudom, hogy egyaltalan ez kell-e, vagy más..


For(int i = 0; i< tomb1.length; i++) {

For(int j = 0; j < tomb2.length; j++) {

} if(tomb1[i] == tomb2[i]) { tomb3[i] += (tomb1[i] == tomb2[i]) ;

}

Syso.(tomb3)



Es erre irja a java, hogy array index out of bond exception



2019. okt. 4. 17:06
 1/8 anonim ***** válasza:
69%

Tanuljuk már végre valahára meg, hogy sokkal egyszerűbb és átláthatóbb kódmegosztó oldalakat használni (és akkor a hiányzó zárójelekről még nem is szóltam):


[link]


Itt a megoldásod kommentelve:

[link] /ijapufusek.cs

2019. okt. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
Első vagyok, kérem pontozzátok le az első válaszom. Én hülye az alapvető hibákkal törődve nem vettem észre egy szarvashibát. SOHA ne hasonlíts össze két String-et a == operátorral! Helyette használd a String.equals(String str) metódust!
2019. okt. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kösz, de nem ez volt a feladat.
2019. okt. 4. 18:10
 4/8 A kérdező kommentje:
A konkrét szót kell a harmadik tombbe rakni, nem pedig az a számot, hogy mennyi egyezik meg bennük.
2019. okt. 4. 18:11
 5/8 A kérdező kommentje:
Ja mostmár értem. Köszi, ment a zöld kéz!
2019. okt. 4. 18:53
 6/8 anonim ***** válasza:
Bár már van megoldás, de a kérdésben az i és j kezelés miatt code review -2-t kapnál.
2019. okt. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Izé, külön intet minden esetben létre kell hozni shhoz hogy leptessem a masodik tombben levo szavakat? Mert az elso tombnel nem kelett kulon letrehozni i változót hogy leptesse, de a masodiknal kellet egy j
2019. okt. 5. 01:57
 8/8 anonim ***** válasza:

Scope fogalmát kéne tisztázni.

Azt, hogy a változó a program melyik részében él. Tisztázni kéne a global és a local fogalmát is.


Telóról nem tudok kis regényt pötyögni erről most. A ciklus futó változója legyen a sajátja. Ez szerintem így jó. Legyen a ciklusban deklarálva a futóváltozó. Ami utána történik a fenti kódban, hogy nem jó helyen van a második cikluson belül használva az i és egyáltalán nincs használva a j.

2019. okt. 5. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!