Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ebből a programkódból hogy...

Ebből a programkódból hogy tudok működő DLL-t csinálni?

Figyelt kérdés

Nem vagyok programozó, de leszedtem a Visual Studiot. Létrehoztam egy új DLL projectet, de amikor bemásolom a kódot, kiad egy csomó hibát ezzel a hibakóddal: E0020 Idetifer Undefined.

[link]


2019. okt. 16. 06:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
43%
F#sz nélkül nem lehet b#szni.
2019. okt. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Te most randomra bemásoltál egy kódrészletet és azt várod, hogy működjön, mikor hiányzonak a hivatkozott libek? Anyám borogass! A programozás nem itt kezdődik! Ha valamihez nem értesz, akkor ne csináld!


Eleve nem értem, mit szerettél volna elérni. Tudod te egyáltalán, mi az a DLL és mire való?

2019. okt. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Tök jó lenne, ha egyszer tényleg segítene itt valaki, és nem csak az oltást kapná az ember minden kérdésnél, hogy mégis hogy képzeli, hogy feltette a kérdést. Tudom, hogy csak a frusztrációitokat élitek ezzel ki, csak akkor mi értelme van ennek az oldalnak? Semmi. Segítség nincs.
2019. okt. 16. 13:41
 4/16 A kérdező kommentje:

#2

Amúgy nem akarok programozni, csak ezt az egy dolgot szerettem volna megoldani. Dll-t csinálni egy kódból, amit beinjetálhatok egy játékba.

2019. okt. 16. 13:49
 5/16 anonim ***** válasza:
Én sem akarok építész lenni, csak egy házat akarok építeni téglából, amiben aztán lakhatok.
2019. okt. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

#5

Nem építek semmit, mert amint látod, a kód már készen van. Csupán át akarom konvertálni dll-be. Ennyit akarok, nem többet.

2019. okt. 16. 14:53
 7/16 anonim ***** válasza:

#4:

Ezek szerint fogalmad sincs, mi az a DLL és hogyan működik.

A DLL-ben függvények, eljárások vannak, amiket egy külső program meg tud hívni. Az nem úgy megy, hogy belöksz egy kódrészletet és "dll-be konvertálod". A DLL nem egy kép vagy dokumentum, amit simán konvertálgatni lehet.

Még ha történetesen működő kódot pakolnál bele és lefordulna, akkor sem biztos, hogy csinálna bármit, mert ugye ha a host program nem azokat a függvényeket keresi, amiket beleraktál a DLL-be, akkor semmi nem fog történni (vagy hibát fogsz kapni).


Jelen esetben teljesen egyértelmű hibaüzenetet kaptál, csak mivel semmi közöd a programozáshoz, így értelmezni sem tudod: nem definiált azonosító, ami azt jelenti, hogy a kódrészletben hivatkozott változó/függvény/metódus/stb nem létezik, mert a kód egy másik részletében vagy egy külső fileban volt definiálva abban a kódban, ahonnan kivágtad.

Ha pedig "nem akarsz programozni", akkor MOST felejtsd el az egészet! Programozói tudás nélkül ugyanis soha a büdös életben nem fogod tudni megcsinálni, amit akarsz.


Csak, hogy értsd, kb olyan szintű volt ez, amit írtál, mintha azt mondtad volna, hogy "Nem vagyok autószerelő, de találtam egy motort, amit rátettem a kocsim motoházára, mégsem akar elindulni a kocsi, pedig én csak annyit akarok, hogy 100 helyett 200-zal menjen"

2019. okt. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

"függvények, eljárások vannak, amiket egy külső program meg tud hívni. "


Tudom, hogy ez a dll. Azt is tudom, hogy nem konvertálni, hanem felépíteni kell. Leszedtem a Visual Studiot, de hiába hozok létre DLL projektet és illesztem be, azt a hibaüzenetet kapom, hogy nincsenek definiálva azok a kulcsszavak, amik a programkódban vannak, így nem tudja összeállítani.

Még mindig csak az okoskodást kapom segítség helyett.

Már rég itt se lennék, ha valaki leírta volna, miért kapom ezeket a hibaüzeneteket ahelyett, hogy hülyének vagyok nézve, akit ki kell oktatni.

2019. okt. 16. 15:23
 9/16 anonim ***** válasza:

Azért kapod, mert valamit rosszul csináltál.

Aviszontlátásra!

2019. okt. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Na jó, ennyit segítek neked:

DLL-be .NET managed kód lehet, vagy c++ unmanaged.

Amit te bemásoltál valahonnan az java, ami windows-on így nem létezik.

2019. okt. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!