Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szoftvertesztelőként mennyi...

Szoftvertesztelőként mennyi az ideális összeg, amit kezdőként kérhetek egy állásinterjún?

Figyelt kérdés
ISTQB CTFL-t leraktam, teljesen más területen dolgozom jelenleg, érettségim van emellett. A realitások talaján szeretnék maradni, ha lehet érvekkel és példákkal alátámasztva. Köszönöm!

2019. okt. 16. 15:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
5%
50, illetve 100 ezer FT között húzd meg a határt
2019. okt. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
7%
minimalber + csocsoberlet
2019. okt. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
0%
200 alatt.
2019. okt. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Mennyire teljesen mas teruleten dolgozol? Angol megy? IT ismereteid mennyire melyek, linux, halozatok? Tudsz automata teszteket irni, vagy manualis tesztelo akarsz lenni?
2019. okt. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Koszi az elso harom minosegi kommentet, hasznos volt sracok. :)

4.:

Egy autoipari cegnel vagyok merestechnikus,angol kozepfok, hasznalom naponta. Linux/halozati dolgok nulla, sosem dolgoztam IT kozeleben bar nem vagyok digitalis analfabeta. A ctfl-t sajat zsebbol raktam le, de mivel nem dolgoztam meg benne, ezert egyelore az ilyen jellegu ismereteim elmeletiek.

2019. okt. 16. 16:55
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem hangzik tul jol, felmerul a kerdes, hogy miert valasztananak teged egy masod eves infos egyetemistaval szemben, vagy egy friss diplomassal szemben (aki meg nem eleg jo, hogy fejlesztonek vegyek fel, a QA-sok nagyresze igy kerul erre a palyara). Javaslom, hogy vedd at a CompTia Network+ es Linux+ certek anyagat legalabb. ISTQB onmagaban nem er semmit, es ha nincsenek meg az IT alapok, akkor a teszteloi munkad soran tul sokszor kene nyaggass valakit, hogy segitsen, tobb eroforrast foglalnal le, mint amennyi hasznot nyujtanal.
2019. okt. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%

A "200 alatt" kommentem egyáltalán nem trollkodás volt (a másik két komment meg nyilván az).

Nulla tapasztalattal, nulla valódi képesítéssel, tesztelőként ennél több nem nagyon reális.

2019. okt. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem lényegében mindegy mennyit kérsz, mert alapvetően nem vagy alkalmas egy önálló tesztelői munkára, szóval nem fognak felvenni.
2019. okt. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Sajnos szerintem sem túl jók az esélyeid. Az a helyzet, hogy van bőven utánpótlás infós végzettekből, akik rendelkeznek egy "széles IT látókörrel", de nem ütik meg azt a szintet hogy fejlesztőnek felvegyük. És van tesztelő kollégánk BME meg ELTÉs infós diplomával. Ezek általában pályakezdőként már teszt automatizációval is megbirkóznak, és a diploma azért sugall komolyabb potenciált, nem ritka, hogy előlépnek fejlesztővé idővel, de tesztelőként is magas szintet érhetnek el. És ezek az emberkék szívesen munkába állnak nettó 150-200-ért. Akkor a te szinteden még árban sem tudsz alájuk lőni, hogy megérje téged választani.
2019. okt. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
38%
Hogy akarsz így pl. test case-eket írni, ha közöd sincs az IT-hoz? Nagyon-nagyon el vagy tévedve.
2019. okt. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!