Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik a legjobb programozási...

Melyik a legjobb programozási nyelv erre?

Figyelt kérdés
Windows alá keresnék olyan programozási nyelvet,amivel viszonylag gyorsan el lehet érni közvetlenül vagy bármilyen gyors windowsos "trükkel" a hardware portokat,interruptokat,memóriát írásra és olvasásra összeségében ezeket,akár 32 bites és 64 bites rendszer környezetben is. Pl Com port, USB, Hálókártya, Videókártya, PIC, Arduino, egyéb periféria kezelésével és adatok kinyerésével és elérésével kapcsolatban. Első tippjeim VS-Vb?, vagy esetleg Radasm?, Van valami ezeknél jobb és könnyebb út? Persze lehet ezek sem megfelelőek. Találhatok esetleg erre megfelelő leírásokat, mintaporgramokat a neten és hol ha ez még belefér. SOS-ben kellene valami kézenfekvő és gyors megoldás,linkekkel leginkább,ha megoldható! Thx!!!!!

2019. okt. 30. 04:20
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Na àcsi. Te itt összefèsültèl olyan dolgokat, amikből nem egynek a kezelèse kicsit sem könnyű, plàne nem egy kategòria. Pl egy com port simàn megszòlìthatò, c#ban kb egy sor. Egy videòkàrtyàval meg a büdös èletben nem fogsz kommunikàlni közvetlenül, alapesetben driver+framework(pl OpenGl) kombò az, am egy àtlag embernek hasznàlhatò. Ès mèg ez is elèg low level, pl az emlìtett OpenGl-ben csak az inicilaizàciò vagy 100 sor. Szòval se nem kèzenfekvő, se nem gyors nem lesz. Bàr mondjuk azt se àrtana tisztàzni mit akarsz velük csinàlni?
2019. okt. 30. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
Mi az amit nem tudsz megcsinálni csak közvetlen hardver eléréssel?
2019. okt. 30. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
Engedd már el az elmebajodat.
2019. okt. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
C
2019. okt. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
A videókártyánál az openGL től alacsonyabb szintű a Vulkan AP. Csak ha nagyon nem tudsz mit kezdeni az életeddel: [link]
2019. okt. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
Vulkan API
2019. okt. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Igazából nem érdemes nagyon mérgelődni rajta és egyes hozzászólóknak beleélni magukat. Igen a Com és LPT portokat még viszonylag egész könnyedén el lehet érni. Még egyébként delphiben is vannak frankó megoldások erre és más portokra is. Talán a hardware portok közvetlen hozzáférését zárjuk is le, mert az majdnem laza mozdulattal megoldható részemről. De pl a különböző memória szegmenscímeken lévő adatok kilistázására, ami átfogja pl a 0-tól FFFFFFFx tartományig a memória területet, azokra van valami I/O rutin, akár DLL meghívásokkal, windows programozási trükökkel, hogy azokat meg lehessen címezni valahogy? Nos a hardware interruptok eléréséről már kérdezni sem merek, mert azokról különösen nincs érdemleges említés, csak max dosban történő 8-16 bites assembly, vagy pascal, vagy c nyelven történő rutinokkal. Mégis egyes windows-os programok, mint a wireshark, pciscope, dmiscope, sisoft sandra, fresh diagnose és sorolhatnám tovább a renderfeltérképező és géptesztelő programokat, sorra megtudják állapítani, hogy milyen hardware és szoftver egységek vannak a gépben és a rendszerre feltelepítve és egészen biztos nem abból, hogy a windows könyvtárban lévő ini fájlok tartalmát és a regisztrációs adatbázis tartalmát olvassák be különböző pontokról, hanem végig is szkennelik ezeket a hardware egységeket. A wireshark mint tudjuk különösen a hálókártyán átmenő forgalom tulajdonságaira van kihegyezve. Én valójában nem szeretnék, főleg nem mélyen belekontárkodni ezekbe a portokba, interruptokba és memóriákba, hanem főleg adatokat szeretnék belőle kinyerni és ahol nem teszek kárt a rendszerben, ott pedig adatokat kiküldeni, tesztelni és továbbítani. Tisztában vagyok azzal, hogy egyes memóriacímek és interruptokkal és portokkal való kísérletezés és baromkodás fejre is állíthatja a gépet és akár egy windows újratelepítéshez is vezethet, de én direkt erre kialakítottam magamnak egy kísérleti célgépet, ahol annyit baromokodhatok kedvemre és kísérletezgethetek vele különböző belső és külső periféria eszközök programozásával, amennyit csak akarok és ha elszáll a rendszer vagy fejre áll valami, az sem okoz gondot, hiszen eleve live windowsról nyomulok és nem egy előre feltelepített és fix oprendszerről. Tehát valaki a memóriára vagy egyéb hardware egységek elérése tud valami okosságot pl VB-ben még, mert sem a Vulcan Api, sem más nem érdekel. Egyrészt nincs kedvem 62 programot telepíteni a gépre, másrészt ahogy pl delphiben megoldották a közvetlen porteléréshez vezető útat, úgy gondolom más most használatos programnyelvekre is van valami trükközés, akár a memóriára akár más hardware kapuk és megszakítások elérésére, hogy ne kelljen programnyelvek között ugrándozni és ott különböző rutinokat megírni, vagy szintén 66 különböző unit-ot becsatolni egy project alá.
2019. okt. 30. 14:31
 8/28 A kérdező kommentje:

Hogy még ennél is rövidebbre zárjuk a témát, feldobok pár példát, mert én nem vagyok sem VS sem VB szakértő.


Pl szeretném kilistázni pl erről a memória címről az adatokat egy memo-ba, vagy textboxba, hogy érem el és hogy tehetem meg.


Alsó memória cím: 00050:CD400 offseten lévő adatokat szeretném for ciklussal 255 sorig kilistázni, hogy tehetem meg ezt.


Mi tudja helyettesíteni a windowsban, ami pascalban, vagy assemblyben pl megoldott az int 21 interruptot megcímenzni és annak pl az AX regiszteréhez tartozó értéket kilistázni.


Tehát én tök egszerű dolgokra vagyok kíváncsi és nem beleásni szeretném magam a rendszerprogramozásba Visual Studion belüli VB-n, vagy C++ nyelven és leprogramozni a laplink vagy sisoft sandra nevü programot, hanem tehát tök alap dolgokat szeretnék csak kiolvasni első időkben.


Remélem így már érthetőbb leszek:)

2019. okt. 30. 14:55
 9/28 anonim ***** válasza:
Na igy valoban ertheto,de fejbol nem vagom,valamilyen pointeres megoldassal pl a memoriat,de a megszakitasok kozvetlen, de meg a kozvetett elereset illetoen lovesem sincs.
2019. okt. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

A direct memoria elérés nem igazàn alkalmazhato modern operàcios rendszer alatt -mert biztonsàgi okokbol nem javasolt dolog. Ha mégis szükség van rà, akkor àltalàban vagy valamilyen Windows API alol történik ennek elérése amihez hasznàlhato az àltalad mondott Vs-VB. Ha nincs rà API vagy nem dokumentàlt vagy nem lehetséges közvetlenül akkor drivert szoktak fejleszteni rà. Vagy egy meglévö driver api-jàt hivogatjàk.

A wireshark sajàt driverrel dolgozik azt szokta hivotatni, hogy a hàlozati kàrtyàn hallgatozni tudjon.

A közvetlen memoriaelérésre amin gondolkodtàl nem teljesen müködik mert van egy biztonsàgi mechanizmus minden windows alatt ( ki lehet kapcsolni windows xp vagy windows 7 esetén) az ASRL ( Address Space Layout Prevention) azaz minden alkalommal màs memoriaterületre kerül a programkod mikor az futàsra kerül. A perifériàk és a CPU kimutatàsàra létezik windows api amiröl bàrmilyen (driverrel rendelkezö) hardware informàcioi lekérdezhetök.

Pl. C# alatt a System.ManageMent Classbol lekérdezhetöek a hardverek jellemzöi.

2019. okt. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!