Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy lehetne megoldani, hogy...

Hogy lehetne megoldani, hogy ez a C-s program helyes értékeket adjon ki?

Figyelt kérdés

Csinálnom kell egy programot, ami számítógépek adatait tárolja. A struktúra tartalmazza a háttértár méretét, monitor képfrissítési frekvenciáját, processzor típusát, memória méretét (GB). Be kell olvasni 14 számítógép adatait egy tömbbe, eddig oké. A programnak össze kell adni a tömb azon elemeinek monitor képfrissítés adatát, ahol a memória mérete legalább 46 és meg kell jelenítenie az összeget.


Az a probléma, hogy már az adott bekérés összes monitor adatát se sikerül helyesen összeadni. Mindig más jön ki, mint aminek kéne.


Csináltam egy függvényeset:

[link]


És egy függvény nélkülit is:

[link]



2019. nov. 6. 23:57
 1/7 anonim ***** válasza:

[link]


Érdemesebb lenne soronként beolvasni egy adatrekordot. Úgy működik!

2019. nov. 7. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én valahogy így oldanám meg:

[link]

amit módosítottam:

* kiírjuk, hogy mit kérünk be

* egy ciklusban történik a bekérés és az összegzés

* a karakter típusú bekéréskor a %c konverziós karakter elé raktam egy szóközt eltüntetve ezzel az előtte levő sorvége jelet.

2019. nov. 7. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. A kódok működnek is, meg nem is. Működnek, ha a processzorhoz csak 1 karaktert írok be. Viszont ha annál többet (márpedig több kell), megint random számokat dob ki, szóval a karaktertömbbel van a baj.
2019. nov. 7. 13:01
 4/7 anonim ***** válasza:
akkor ennyi, az nem írtad. De akkor sikerült átírni?
2019. nov. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Egyelőre nem.
2019. nov. 7. 13:57
 6/7 anonim ***** válasza:

[link]


Tessék, így már kartertömböt fog beolvasni, aminek max 100 lehet a hossza. Te majd átírod dinamikus tömbre ha nem jó a fix hossz.

2019. nov. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a segítséget, mentek a zöld kezek. Működik az utolsó kódja, de csak úgy, hogy a [100]-at eltávolítottam, mert azzal típushiba (char * helyett char (*)[100]) miatt nem fordult le, bár az egyik compileremnél úgy is jó volt.
2019. nov. 7. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!