Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért fut le kétszer ez a...

Miért fut le kétszer ez a ciklus rossz betű esetén C nyelvben?

Figyelt kérdés

char a;

scanf("%c", &a);

while(a!='A'){

scanf("%c", &a);

}


Printf-et tettem a while-ba, és kétszer írja ki ugyan azt, innen vettem észre, hogy kétszer fut le, mire újra értéket adhatnék. Ez miért lehet, és hogy lehet kijavítani? A normális válaszokat előre köszönöm!



2019. nov. 10. 19:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Ebben a kódban nincs printf így nem is írhat ki semmit kétszer.
2019. nov. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm az értékes hozzászólásod. Innen kivettem, mert nem láttam értelmét benne hagyni a kérdésben. Azonban printf nélkül is 2 megy végig a cikluson, mire enged értéket adni.
2019. nov. 10. 20:14
 3/6 anonim ***** válasza:
67%

Nemtom, nálam semmi ilyet nem csinál.

Addig kéri be, amíg 'A'-t nem írok be, többször nem.

2019. nov. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 tabaki ***** válasza:
Én se értem, miről beszélsz.
2019. nov. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én sejtem miről beszél. Egyébként kódismétlés elkerülése végett, egy do...while ciklust használnék.

Mivel ez egy konzolos program, sorbufferelt az egész.

Magyarul mondva entert kell nyomnod a karakter után, hogy megegye. AZONBAN: az enter egy önállóan is értelmezett karakter c-ben is, így azon is végigmegy.

Ezt a "tananyagot" olvasd el, remélem nem bánja az oktató hogy megosztom:

[link]

2019. nov. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az utolsónak! Valóban az lehet a probléma amit leírt. Ha jól értelmeztem a melléklet bizonyos részei is alátámasztották az állítást. Mégegyszer köszönöm!
2019. nov. 11. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!