Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szimmetrikus sor Pascalban?

Szimmetrikus sor Pascalban?

Figyelt kérdés

Van egy ketdimenzios tombom, es megkellene vizsgalnom, hogy szimmetrikus-e valamelyik sora.

pl: 1 2 3 2 1

5 6 7 4 8

2 7 3 5 6

4 5 6 5 4

A pelda eseteben az 1. es a 4. sor szimmetrikus

Egy Boolean valtozoval probaltam megcsinalni, de nem jott ossze. Van valakinek otlete?



2019. nov. 16. 15:43
 1/4 anonim ***** válasza:
65%
Lehet, hogy én bonyolítom túl, de én végig ellenőrizném, hogy az első és utolsó szamjegy egyezik-e. Ha Igen akkor a második és utolsó előtti. És így tovább.
2019. nov. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Sikerült megoldanom!
2019. nov. 16. 16:41
 3/4 anonim ***** válasza:
33%

Én egy ciklussal csinálnám, ami két irányból indul el a tömbön, az eleje és a vége felől, és úgy vizsgál 1-1 elemet, hogy megegyeznek-e. Ha bármelyik nem egyezik, akkor visszaadja, hogy a sor nem szimmetrikus. Ha végigmegy, és minden egyezik, akkor pedig hogy szimmetrikus.

(Amúgy ez komoly, hogy még mindig tanítanak valahol Pascalt?)

2019. nov. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
En is igy csinaltam, es igen, sajnos vannak meg ilyen helyek, ahol Pascalt tanitanak
2019. nov. 16. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!