Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Kis segítség Pythonhoz?...

Kis segítség Pythonhoz? Nagyon kezdőnek.

Figyelt kérdés
Heti 1 órában tanulok Python alapokat nyelvi osztályban. Vannak dolgok amiket értek belőle, vannak amit nem.(A legtöbb osztálytársamnak nem megy annyira, órákon inkább megnézünk pár feladatot de nincs elmagyarázva) Ha ugye hibázunk benne, a program hibaüzenetet küld. De órákon ezeket a tanár mindig kijavította nekünk, viszont dolgozatnál nyilván nem fogja. Azt tudom, hogyha nem hibátlan a megírt program akkor nem fut le, viszont osztályozva az lesz amit megírunk a "jegyzettömbe" - mi így hívjuk. A kérdésem az, hogy el tudom menteni a programot hibákkal? (mert órákon állandóan kaptam a hibaüzenetet ha valami rossz volt addig amíg a tanár ki nem javította) Bocsánat, tudom nagyon hülye kérdés-főleg a hozzáértőknek de volt belőle kb 8 tanórám és ez a része meg hogy hogy küldöm el emailben, abszolút sötétség. (nem beszéltük meg) plusz még az, hogy hibaüzenetet minden hibánál kapok vagy pl csak bizonyosoknál?

2019. nov. 16. 21:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A Python nem tartozik azt érdeklődéso körömbe (összesen 3 programocskát írtam benne), de erre általánosságban is lehet válaszolni.

A legfőbb: mindig értelmezd a hibaüzenetet! Nem tudom, angolul mennyire tudsz, de a szintaktikai hibák többségénél a hibaüzenetből egyértelműen kiderül, hogy mi a hiba. Onnan pedig már csak egy lépés, hogy kijavítsd.


"hibaüzenetet minden hibánál kapok vagy pl csak bizonyosoknál?"

Két fajtája van a hibaüzeneteknek: a szintaktikai, és a szemantikai hiba. Hibaüzeneteket csak a szintaktikai hibáknál kapsz. Ezek azok a hibák, amikor a Python értelmező (illetve más nyelveknél értelemszerűen az adott nyelv értelmezője/fordítója) nem tudja értelmezni, amit írsz. A szemantikai hiba viszont formailag helyes, a program elindul, lefut, de nem azt csinálja, amit szeretnél. Mondjuk ha összeadás helyett kivonást írsz valahová. Technikailag a program jó, így nincs hibaüzenet sem. Viszont hibásan működik. Nem akarok a különböző hibakeresési technikákba belemenni, ilyenkor kezdésnek a legjobb módszer a program fontosabb pontjainál a használt változók értékének kiíratása. Abból vissza lehet követni, hogy hol lehetett a hiba.


"el tudom menteni a programot hibákkal?"

Ha most te azt mondod, hogy eddig csak akkor mentettétek el a programot, ha helyesen lefutott, akkor a tanárotok megérdemelne egy hatalmas nagy tockost, amiért nem említette a rendszeres mentés fontosságát.

A Python program igazából egy sima szövegfájl. Amilyet mondjuk a Jegyzettömb, vagy akármelyik egyszerű szövegszerkesztő is használ. Miért ne menthetnéd el attól, mert hibás? Sőt, 5 percenként így is ajánlott a mentésre nyomni, hogy egy esetleges lefagyás, áramszünet, Godzilla-támadás ne 40 percnyi munkádat vágja tönkre, hanem max. 5-öt.

2019. nov. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"el tudom menteni a programot hibákkal"

Ha megírsz egy python scriptet, akkor csak mentést követően tudod futtatni. És mivel a python egy interpretált nyelv, ezért csak futtatás során derül ki a hiba.

2019. nov. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Amikor megjelenik a hibaüzenet, az ablak bal felső sarkában a kis ikonra kattintva válaszd a szerkesztés alatt a megjelölést (Windowsban). Ezután egérrel jelöld ki a hibaüzenetet, és enterrel fejezd be, ettől a vágólapra kerül. Most már be tudod illeszteni jegyzettömbbe, e-mailbe, ahova akarod, és el is tudod menteni.
2019. nov. 17. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!