Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Nagy csalodas az egyetem, nektek?

Nagy csalodas az egyetem, nektek?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Szeptemberben kezdtem Programtervezoin egy videki egyetemen...

Viszont elegge kiabrandito,hogy kb mindent matematikai modellek alapjan kozelitenek meg.

Kb nincs olyan targyam ami ne lenne visszavezetheto a matematikara...:(

Most jon a vizsgaidoszak, a vizsgakkal nem is lesz problema, viszont egyelore nem ertem hogy en ezeket a matematikai dolgokat hol fogom tudni hasznositani?

Meg ami folyamat van, azt mindent folyamat abran irjunk le, kb gepen nem is kodoltunk meg...

Mernoki is hasonlo szemlelet modon van a programozassal?


2019. nov. 18. 12:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A programtervezés első körben valamilyen terv alapján történik. Van, aki folyamatábrákat készít, van aki papíron skiccel. A kódolás csak később jön, úgyhogy a dolognak ez a része szerintem rendben van.
2019. nov. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Minden létező értelmiségi szakmában alapvető, hogy érteni kell az alapokat.

Lehetne mondani, hogy minek tanulunk kézzel írni, ha ma már mindent billentyűzeten írunk, minek tanulunk összedni, ha a számológép mindent kiszámol, minek tanulunk deriválni/integrálni, ha a számítógép bármit ábrázol, integrál.

Talán nem kell elmagyaráznom, hogy ha senki nem értené semminek az alapját/előzményét, akkor nem nagyon lenne működőképes a világ.


Másrészt borzasztó hasznos ha a tudás magasabb szintű, mint azt a napi szintű feladatok szükségessé teszik, hogy a problémákat ne csak szemből, hanem felülről szemlélhesd, ami sokkal hatékonyabb problémamegoldást tesz lehetővé.


Ha neked ez csalódás, meg hasztalan, meg értelmetlen, akkor az értelmiségi szakmákat nem neked találták ki. Ha elmész egy gyárba robotolni vagy egy húsboltba darabolni, ott nem kell matematikai levezetést megtanulnod.

2019. nov. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem olyan tárgyaim voltak programozó szakon, mint a zene történt, művészet történet, filozófiai, és hasonló valakinek biztos érdekes, de számomra csak időrabló tárgyak. A matematikai alapokkal kibékülnék, mert azok használhatóak. Csak legyen olyan jegyzeted belőle, amit egy laikus is érteni képes. Mert 10 év múlva, amikor tényleg haszna lenne ezeknek, akkor már nem fogod érteni, amit most tanulok, annyira tele lesz az agyad más tudással, ami ezeket koszorítja.


A tárgyak fele nálunk sohasem volt használható. Harmada bonyolult volt és érdekes, de nem kellett semmihez. Az egy hatoda az, ami kellett a szakmában de csak speciális helyzetekben.

2019. nov. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Bárcsak én is így tanultam volna... Szerintem adj esélyt neki még.
2019. nov. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

"Kb nincs olyan targyam ami ne lenne visszavezetheto a matematikara"

lehet utana kellett volna nezni, mielott jelentkezel. azt hinne az ember, hogy mindenki tudja, hogy a programozas alapja a matek. neked nem szoltak?

2019. nov. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

BME Mérnökinformatikus szak:


Nincs baj a matekkal, csak az idegesít néha, hogy nagyon sok feladat megfogalmazásnál látszódik, hogy egy elvont fizikus/matematikus elme fogalmazta meg.


Olyan helyre raknak olyan megfogalmazásokat ahol lényegtelen.


Pl.: egy szerű programozói feladatokat, ahol mondjuk csak egy operátor felülírást kell megcsinálni meg 1-2 getter setter és egyéb semmiséget olyan csúnya módon letudnak írni fizikai terminológiára vissza vezetve, hogy csak a feladato megértésén gondolkodsz 1 órát. Kicsit szidkozódsz, hogy "dee ... deee ennek működni kéne".


Majd előjön egy józan gondolatod, hogy még mit tanultál Fizika2-n és rákeresela googleön. A feledet fogva kipróbálod...


Végül rájössz, hogy k÷÷.va egyszrű volt a feladat és amúgy tényleg 2 perc lenne, ha egyszerű példával csinálták volna meg de direkt tele nyomtál a feladatot olyan terminológiával vagy olyan procedúrák leírásával aminek köze nincs a tantárgyhoz de annyira megnehezíti a feladatot, hogy képes vagy vele órákat eltölteni ha nem esik le rögtön miről van szó.

2019. nov. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

6# Vagyok.


(Azaz nem azért nem sikerül rötön megcsinálnod a feladatot, mert nem tudsz programozni, hanem mert jut eszedbe egy képlet pontosan vagy hogy hogyan működik egy adot dolog aminek köze sincs a tantárgyhoz)

2019. nov. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nem is azzal van a problema,hogy matek, mert tudtam hogy matekos lesz.

De hogy ennyire... :( nem gondoltam volna hogy konkretan mindenre kulonfele keplet van es akkor ezt magolgassa az ember :/

Na mindegy ettol fuggetlenul szeretem es szeretek programozni csak nem ertem meg az osszefuggest a matek es a kodolas kozott

2019. nov. 18. 13:53
 9/13 anonim ***** válasza:
54%

Jobban utána kellett volna nézned, mert programtervezői szakon emelt óraszámban van a matek. De igazából akármilyen mérnöki szakot választasz, abban biztosan lesz matek is, szóval ezt nem lehet "megúszni".


Hogy miért kell a programozáshoz matek tudás: Azért, mert ha saját rendszert fogsz a nulláról megtervezni a munkád során, akkor annak matematikai alapjai lesznek. Pl. a mesterséges intelligencia algoritmusai mind matematikára és algebrára épülnek, ha azokat nem ismered, akkor saját MI rendszert sem tudsz megtervezni majd.

2019. nov. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
75%

Nos, igen, sok matek van. Nagyon sok. Ennek egy része hasznos tud lenni, pl. a linalg ha grafikai programokkal dolgozol.

Van, amit a büdös életben nem fogsz használni, pl diszkmat, megint mások önmagukban semmire nem jók (pl formális nyelvek), de szükséges alapként szolgálnak (előbbi pl a fordítóprogramokhoz).


A magyar programozás oktatás túlontúl elméleti, leginkább azért, mert aki tudja csinálja, aki nem tudja, tanítja. Főként matematikusok tartják az előadásokat, akik az elméleti alapokat tudják átadni.


Programozni amúgyis magadnak kell megtanulni.

2019. nov. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!