Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hol tudom megnézni, hogy az...

Hol tudom megnézni, hogy az excel VBA-ban milyen objektumok vannak, azok hogyan és mire használhatók, milyen tulajdonságokkal rendelkeznek, hogyan változtathatók meg a tulajdonságaik és hogyan kérdezhetők le az állapotaik?

Figyelt kérdés

Rengeteg anyagot átnéztem már a neten, és sok hasznosat találtam (és tanultam), de valami olyan oldalt keresnék, ahol kompletten össze van foglalva az excel programozására használható VBA eszközkészlete.

Benne felsorolva és ismertetve az összes objektum, stb...


Sajnos nem beszélek angolul, így a Google használata sem megy olyan hatékonyan.

Ha már meg lesz, amit keresek, azzal elboldogulok online fordítók segítségével is.



#Excel VBA #excel programozása #fejlesztői eszközkészlet #VBA objektumai #objektumok használata #objektumok hatőköre
2019. dec. 5. 08:52
 1/3 CspCsj ***** válasza:

Amatőr gyorskeresés:

[link]

2019. dec. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Kovalcsik Géza Az Excel programozása című könyvére keress rá, ingyenesen letölthetővé tette.
2019. dec. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

A könyvet ismerem, folyamatosan tanulmányozom, mert tényleg nagyon érthetően van benne leírva minden, de sajnos nem minden engemet érdeklő dologról találtam benne infót.

Pl. azt hogy hogyan tudom lekérdezni egy cella állapotát*, nem sikerült megfejtenem.

(*hogyan van formázva a benne lévő szöveg, milyen a stílusa, orientáltsága, keretezett-e a cella, stb ...)


a Microsoft oldalát is gyakran böngészem, de -vélhetően még nem jöttem rá a hatékony tanulmányozás mikéntjére, mert- nem tisztul a kép. :)


Olyasmi oldalt keresnék ami a VBA szerkesztő felületén betűrendben is előhívható utasításokat egyenként elmagyarázni. Ahonnan meg lehetne tudni, hogy mi mire van, hogyan kell használni, mi a helyes szintaktikája, stb.

Mint pl. az Excelen belül használható súgó.


Valószínűleg a Microsoft valamelyik aloldalán meg lesz az, amit keresek.

Még egyszer köszönöm a hozzászólásotokat.

2019. dec. 6. 09:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!