Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan lehet megoldani egy...

Hogyan lehet megoldani egy Outlook 2016-ból küldött levélben, hogy elhelyezzek benne kattintható gombokat, amikre kattintva a levél olvasója -levélírás nélkül- küldhet nekem előre beállított egyszerű választ (igen/nem)?

Figyelt kérdés

Pl. a levélben lenne 2 db kattintható felület (gomb/kép/egyéb), rajtuk az alábbi szövegekkel.

1., "Köszönöm, érdekel."

2., "Köszönöm, nem érdekel."


A levél olvasója csak rá kell kattintson valamelyik szövegre.

Ezután én:

- vagy kapok egy automatikus e-mailt tőle, benne a válaszával,

- vagy úgy kapok egy automatikus válasz e-mailt tőle, hogy az e-mal-címe és a kattintott gomb szerinti válasza egy a weboldalamon lévő táblázatba (pl. excel) kerül elmentésre.


Mi lenne a megvalósítható legegyszerűbb megoldás, amit jelentősebb programozói tudás nélkül saját kivitelezésben magam is meg tudok oldani?


pl. VBA makróval meg lehet ezt korrekten oldani, vagy valamilyen webes programozás kell hozzá?



#automatikus levél #Outlook 2016 #automatikus válaszlevél #levélben elhelyezett gombok
2019. dec. 13. 10:37
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
Sehogy, biztonsági kockázatok miatt tiltott bármi ilyesmi.
2019. dec. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Évekkel ezelőtt használtam utoljára Outlookot, szóval nem tudom, hogy a 2016-os verzió miben másabb, de emlékeim szerint voltak olyasmik, hogy "szavazógombok". Hogy melyik menüben melyik menüpont, azt ne kjérdezd, de voltak. Egész használhatónak tűnt, leszámítva azt, hogy csak Outlookkal működik. Vállalati környezetben, ahol mondjuk mindenki rá van kényszerítve a használatára, ott ez működőképes módszer, de amúgy nem az. Nem feltételezhetjük másról, hogy Outlookot használ, és egyébként ezen előnye mellett van jópár hátránya, ami miatt teljesen érthető, hogy még aki levelezőklienst használ, az sem az Outlook meleltt dönt.
2019. dec. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönetem mindkettőtöknek.

Igen, az teljesen kizárt, hogy minden címzett Outlook-ot használ. (Nem egy egységes vállalati belső levelezőrendszerről van szó.)

De az 1. válasz alapján, amúgy sem lehetne megvalósítani.


Tovább agyalok rajta, hogy mi mással lehetne megoldani egyszerűen, amit szeretnék.


Kell legyen valami megoldás, valami olyasmi, mint pl. a hírlevélről leiratkozás. Úgy rémlik, hogy ott is csak egy link van elhelyezve a kapott levél alján és kattintás után nincs vele további teendő.

(Bár mostanában nem iratkoztam le semmiről.)

2019. dec. 13. 11:56
 4/6 anonim ***** válasza:

Hírlevélküldésnél ez úgy van megoldva, hogy van egy link a levél alján, ami megnyitja a böngészőt, benne a leiratkozási felülettel. Minden egyes hírlevél tartalmaz egy egyedi ID-t, ami általában az e-mail cím, innen tudja a hírlevélküldő, hogy ki kattintott a linkre.


Szerintem ezt webes programozás nélkül nem fogod tudni megoldani. Esetleg a Google Űrlapok vagy a Microsoft Forms tájékén nézz körbe, hátha találsz valami alternatív megoldást.

2019. dec. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"De az 1. válasz alapján, amúgy sem lehetne megvalósítani."

De, "amúgy" meg lehetne valósítani.

#2.

2019. dec. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem technikai (programozási) értelemben írtam, hogy "amúgy sem lehetne megvalósítani.", hanem az 1. válaszoló által írtakra gondolva.

"...biztonsági kockázatok miatt tiltott bármi ilyesmi."


Nem vagyok szakember. Elhiszem a nálam kompetensebb emberek válaszát.


/Olyasmi lehet ez, mint egy bankrablás. Technikailag biztosan megoldható, de ugye ettől meg nem egy támogatott tevékenység. :)/


Szummázva: Valami olyan megoldást szeretnék/keresek, ami programozástechnikailag is korrekt, minden levelező rendszerben azonos biztonsággal működik és jogi/erkölcsi értelemben sem kifogásolható.


Úgy gondolom, ha valakinek csak egy linkre kell kattintania ahhoz, hogy rövid visszajelzést adjon/küldjön a levélben olvasottakkal kapcsolatban, anélkül, hogy újabb felugró ablakok tartalmával kelljen foglalkoznia, talán szívesebben reagál a levélre.

De mint mondtam, nem vagyok szakember. Téves is lehet az elgondolásom.

2019. dec. 13. 14:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!