Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy diszkalkuliával küzdő...

Ducmó kérdése:

Egy diszkalkuliával küzdő diáknak mennyi esélye van arra, hogy programozó, illetve Front és Backend fejlesztő legyen. Ha ismertek olyat aki diszkalkuliával küzd és fejlesztő esetleg programozó, akkor írnátok pár személyes tapasztalatot?

Figyelt kérdés
Jelenleg OKJ-s Gazdasági informatikus képzésre járok, 1 éve egyetemen tanultam de otthagytam, és akkor dolgoztam. Ebben az évben jelentkeztem újra egy infós OKJ szakra. Az érettségim 4-es lett szakmai informatikából, és akkor nem nagyon élveztem. Most viszont motivált vagyok, és szívesen foglalkozom vele. Újra kezdtem tanulni a programozást de viszont diszkalkuliám van és a matematikai és arritmetikai műveletek most sem mennek jól, három-négy óra kell egy ilyen kódsor értelmezésére. Sosem ment jól a programozás még az érettségin sem (kemény 5 pont) de a HTML és az SQL egész jól ment, és igazán szeretem csinálni.

2019. dec. 16. 22:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%

Gyakorlatilag semmi és nem azért mert annyira sok matek kellene hozzá.


Az infó érettséginek meg pont semmi köze a programozáshoz.

2019. dec. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
7%

Szerintem se.

“ Sosem ment jól a programozás még az érettségin sem (kemény 5 pont) de a HTML és az SQL egész jól ment.”

Tekintve, hogy sose ment jól a programozás, ne. A HTML és az SQL pedig mivel nem programnyelv, így nem is igazán releváns, hogy mennyire ment jól.

2019. dec. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%
Programozáshoz inkább logikai készségek kellenek, mint matematikai ismeretek. Ha valamit számolni kell, azt úgyis számológéppel fogod megtenni (már csak azért is, mert biztosabb és gyorsabb, ha nem fejben csinálja az ember), így a diszkalkulia nem oszt nem szoroz.
2019. dec. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Kizàròlag a szorgalmadtòl függ, mert mègha nem is leszel pl. backend fejlesztő, lehetsz mondjuk jò tesztelèsben, devobs szerepkörben, vagy màsban. Nem csak developer lètezik egy csapatban, kicsit nèzz utàna màsnak is.
2019. dec. 17. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"Programozáshoz inkább logikai készségek kellenek, mint matematikai ismeretek."


Programozáshoz mindkettő kelletik.

Én mondjuk nem javasolnám a kérdezőnek, hogy fél lábbal álljon oda a 2022-es olimpián a rajtvonalhoz, maratont futni.

Ezen a területen belőle lehet egy jó GUI designer (A HTML frontend is ez, csak ott még programozni is tudni kell), vagy grafikus, de hogy fejlesztő nem lesz, és nem is lenne érdemes neki ezt erőltetni, az egészen biztos.

2019. dec. 17. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
55%

#2 Az SQL deklaratív programozási nyelv...de mindegy.


Analitikus gondolkodás nélkül nem fog menni úgy, hogy egy életre megélhess belőle. A "diszkalkulával" főleg, hogy nem fog. Amúgy nekem is az volt középiskolában, aztán elkezdtem 0-24-ben matekozni, programozni fanatikusan és elmúlt. Lehet engem szarul diagnosztikáltak, de emelt matekoztam és 84% lett ha jól emlékszem vagy akörüli.


De ha tebyleg valódi betegség ez és neked még a szorgalom se segít, akkor Sok más szakma van amivel jól lehet keresni. Keress mást.

2019. dec. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
0.0
2019. dec. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

webfejleszto talan lehet


bar nem ertem miert akar valaki pont olyan teruletre menni ami nem neki valo

2019. dec. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Hát nagyon szépen köszönöm a véleményeket, örülök hogy ennyi őszinte választ kaptam még ha negatív is néhány, de a lényeg hogy őszinte. Mindenképpen szeretnék tovább foglalkozni vele, mert más szakma úgy ezen kívül sosem érdekelt, és szerintem nem is lennék annyira ügyes benne. Megpróbálkozok akkor más területtel az informatikán belül, de mindenképpen valahogy megpróbálom fejleszteni a logikai készségeimet valamint a matek tudásomat nagyobb szintre emelni. Az #5. kommentelő szerint "Ezen a területen belőle lehet egy jó GUI designer (A HTML frontend is ez, csak ott még programozni is tudni kell), vagy grafikus, de hogy fejlesztő nem lesz, és nem is lenne érdemes neki ezt erőltetni, az egészen biztos.

"

Milyen szakmát, milyen területet ajánlanátok informatikán belül, vagy esetleg informatikán kívül ha már az is szóba esett a #6. kommentelő által.

Köszönöm a válaszotokat!

2019. dec. 17. 10:53
 10/13 anonim ***** válasza:
45%

Diploma nem kell mindenhová, és nyelvekként fogd fel a programozási nyelveket, a technológiákat pedig a nyelvek bővítéseként.

Nem te fogod kiszámolni, hogy mennyi 24 * 60 * 60 * 1000, hanem a gép. Konkrét számok ritkán kerülnek elő a programozásban, ezeket beteszik konstansokba, például MILLISECONDS_IN_A_DAY. Általában nem mennek rá úgy a matematikára, mint a feladatsorokban.

2019. dec. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!