Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Karrierváltás előkészítése és...

Karrierváltás előkészítése és meglépése: bölcsész -> programozó irányba? 38 évesen?

Figyelt kérdés

Jelenleg angol nyelvtanárként dolgozom. De mellette érdekel az informatika is. Konkrétabban eddig honlapok készítésével foglalkoztam hobbiként (WordPress, Joomla, Drupal) úgy, hogy konkrét honlapok kezelésével is megbíztak/megbíznak.


Átgondoltam az eddigi dolgaimat és most már biztos vagyok benne, hogy szeretném magam kipróbálni az informatika területén is: programozást tanulni, majd adott szintű ismerettel váltani is arra.


Ez 38 évesen elkezdve vajon mennyire reális?

Hogyan kezdjek neki a váltásnak, előkészítésnek, stb.?


2019. dec. 26. 12:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%
Reális. Nincs mit előkészíteni. Gondold át, pontosan mit, milyen szinten, és hol akarsz tanulni.
2019. dec. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Azt tudom, hogy most nem tudok visszaülni az iskolapadba, hogy BSc-t szerezzek, stb. (Fizetősre mehetnék, illetve a munkahelyemről nem engednének el...)

Autodidakta módon gondoltam elkezdeni, ezért is érdekelne, hogy hol, mivel és milyen rendszer alapján kezdjem el a programozás alapjait pl.?

2019. dec. 26. 12:20
 3/18 anonim ***** válasza:
85%
Abszolút reális. A&K Akadémián tanult angol tanár ismerősöm, már kb. egy éve, szakmában is van. Az angol nyelvtudása miatt még kifejezetten szerették is a felvételi interjúkon, és a dokumentációkat is lazán olvassa, nagy előny a nyelvtudás ezen a területen.
2019. dec. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
65%
A San Fransisco-ból jöttem Youtube-on elég tematikusan megy végig, és az A&K -nak is van egy jó csatornája, ahol lehet kérdezni ingyen. De rengeteg kurzus van fent (kevésbé legális) csatornákon (pl. ncore), érdemes Udemy kurzusokat is megnézni. Próbálj ki több forrást is, ki tudja, melyik jön be neked.
2019. dec. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
71%
Azt azért tudnod kell, hogy a honlap készítés és a programozás nagyon távol áll egymástól.
2019. dec. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
87%
Tanulni sosem keso, en 25 evesen kezdem a villamosmernokit ;) hajra
2019. dec. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
21%

Őszintén szólva szerintem teljesen esélytelen.

Sehol nem fognak alkalmazni egy 40 éves juniort, mert awkward az egész szituáció

Hobbiként persze működhet.

2019. dec. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
61%
Senkit se érdekel a korod, amíg hasznos munkát végzel és hajlandó vagy tanulni is. A profit mozgatja a cégeket, nem az életkorod.
2019. dec. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
71%
Van olyan ismerősöm, aki majdnem pontosan ezt az utat járta be. Angol-magyar szakos tanár, iskola honlapja (saját programozással), most már vidám frontendfejlesztő. De a WordPress meg a Drupal ehhez kevés lesz. HTML, PHP, CSS, JavaScript, MySQL. Ezeket tanuljad, és menni fog.
2019. dec. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
7%

#8: Ez mondjuk erős tévedés.

Életkori megfelelőség is létezik, számolnak is vele a cégek.

Őszintén szólva, én sem tartom valószinűnek, hogy valaki 40 éves korban, juniorként elhelyezést nyerjen.

2019. dec. 27. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!