Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan lehet Unicode karaktere...

Hogyan lehet Unicode karaktereket megjeleníteni a konzolon C#-ban a rendszer nyelvének állítása nélkül?

Figyelt kérdés
Az lenne a célom, hogy olyan karaktereket jelenítsek meg a Console-on, mely unicode táblában van. Karakterkódolást, betűtípust, illetve a kódtáblát már beállítottam, viszont továbbra sem jelenik meg a karakter. Lehetséges megoldani a feladatot úgy, hogy ne kelljen átállítani a rendszer nyelvét magyar kódolásról?
2020. jan. 19. 13:47
 1/7 anonim ***** válasza:
61%
A C# alapból olyan kódolást használ. Ha menne linuxon (de nem fog), akkor ott jól is jelenne meg. Ami neked a gond, az az, hogy a windows default konzolablakában nem jó betűtípus van, nem tudja megjeleníteni az unicode betűket. azt a felhasználónak kell állítania. Nem tudom, van-e rá mód, hogy a program oldaláról kényszerítsük ki.
2020. jan. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Igen, van rá mód, találtam is hozzá egy dokumentációt. Már próbálkoztam ezzel a megoldással, de különbség az legfeljebb annyi, hogy "?" helyett négyzet jelenik meg.

A dokumentáció (a "Support for Unicode characters" rész alatt): [link]

2020. jan. 19. 16:09
 3/7 anonim ***** válasza:
15%
A microsoft oldalán minden ilyen és ehhez hasonló kérdésre választ kapsz.
2020. jan. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 tabaki ***** válasza:
63%

„Ha menne linuxon (de nem fog), akkor ott jól is jelenne meg.”

Vagyis a Mono telepítésével elvész a linuxság?

2020. máj. 29. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
81%
"Ha menne linuxon (de nem fog), akkor ott jól is jelenne meg." - .net core
2020. máj. 29. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Egyébként sikerült Lucida Console-ra állítani a konzol betű típusát programból. A gond, hogy továbbra sem jelenik meg.
2020. máj. 29. 09:12
 7/7 anonim ***** válasza:

Azért azt hozzátenném, hogy simán megy Linuxon.


Meglepődve tapasztalom, hogy Windowson ez tényleg nem működik. (Legalábbis Win7-en tesztelve.) Hihetetlen, hogy 2020-ban még ezzel kell szopnunk... talán az ilyesmikre kellene ráfeküdnie a Microsoftnak, és nem arra, hogy hogyan tuszkoljon minél több reklámot, meg kémszoftvert az oprendszerébe.


Update: közben ezt találtam: [link]

Nem próbáltam ki, hogy működik-e, és lusta vagyok ismét beröggenteni a Windowst...

2020. aug. 14. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!