Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Friss (BSC) diplomásként 3...

Friss (BSC) diplomásként 3 hónap munkaasztalattal baromi nehéz lesz elhelyezkednem (Budapest)?

Figyelt kérdés

Következő szemeszterben fejezem be a BSc-s mérnökinformatikus szakot

Viszont kissé aggályaim vannak azzal kapcsolatban, hogy találok-e munkát majd.


Az egyetem alatt csak tanultam. A házik megírásán és a szakmai gyakorlaton kívül nincs semmi tapasztalatom. Van okom valóban az aggodalomra? Más is volt hasonló helyzetben? Illetve, érdemes mesterre menni?



2020. jan. 26. 13:18
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
munkatapasztalattal*
2020. jan. 26. 13:23
 2/15 anonim ***** válasza:
24%
El lehet helyezkedni mezei érettségivel is, a tudás a fontos. A sok pályakezdő a bérigényt rontja el, ezért nem veszik fel sehova. Bruttó 300-350 között érdemes kezdeni, aztán 3 év múlva már mehet a duplája, ha nem is ott, de máshol.
2020. jan. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Eltaláltad. Gyorsan csinálj pár hobbi projektet vagy mégjobb ha csatlakozol valamilyen nonprofit projekthez, mert akkor legalább fel tudod mutatni, hogy csapatban aktívan dolgozol.
2020. jan. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

"El lehet helyezkedni mezei érettségivel is, a tudás a fontos."


Az hogy a tudás a fontos azon nincs mit vitázni. A mondat első részét nehezen hiszem, mert nézegetve Software Engineer nyitott pozíciókat mindenhol alapkövetelmény a "MSc or BSc Degree in computer science, software engineering" pont. Akkor most hogy van ez?

2020. jan. 26. 14:04
 5/15 anonim ***** válasza:
90%

"Bruttó 300-350 között érdemes kezdeni"

A cég szempontjából igen. A kérdező szempontjából nem. Bruttó 300 semmiképpen sem reális, még vidéken sem (pl. Debrecen). 350 már reális vidéken, Pesten pedig bruttó 450-500.

2020. jan. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Azok inkább kívánságlisták, ha az elvárások fele megvan akkor már eséllyel pályázol.
2020. jan. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
26%

"A mondat első részét nehezen hiszem, mert nézegetve Software Engineer nyitott pozíciókat mindenhol alapkövetelmény a "MSc or BSc Degree in computer science, software engineering" pont. Akkor most hogy van ez?"


Tovább is szoktad olvasni? Mert elég szokszor oda van írva, hogy "or equivalent practical experience".

És nem csak noname cégeknél nyilván, hanem mondjuk a Google hirdetéseinél is.

2020. jan. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

#7 nem, nem olvasom tovább eddig szoktam csak elolvasni... -.-


De azért ok, köszi! Akkor van ilyen is valahol, elnézést az offolásért. A fő kérdésre viszont a válaszok jobban érdekelnének.

2020. jan. 26. 19:22
 9/15 anonim ***** válasza:
45%

Ha még tanulsz, akkor miért nem keresel munkát valami iskolaszövetkezeten keresztül? Én úgy kezdtem.

Schönherz pl:

[link]

2020. jan. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nem kockáztatnék szakdolgat mellett dolgozni. Inkább arra gondoltam megtanulok technológiákat a következő szemeszterben amelyeket feltétlenül szükségesek.
2020. jan. 26. 20:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!