Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen billentyűzetkiosztást...

Milyen billentyűzetkiosztást érdemes használni ha főleg programozok?

Figyelt kérdés

Amiken gondolkodtam:


1. Us international, amire valahogy rámappelem az ű -t és az ő -t(az is kérdés, hogy hova)

2. Us, amire a magyar betűket oda mappelem, ahol a magyar billentyűzeten is vannak, csak altgr -t is kéne hozzájuk nyomni.

3. Váltogatok magyar és us között

4. Magyar.


A kérdés oka, hogy szeretném megtanulni a vimet, a tmux -ot és az intelij idea -t is hatékonyabban használni. A 10 ujjas gépelés már megy, jelenleg egyébként egy uk billentyűzetem van, amin magyar kiosztást használok.



2020. febr. 4. 08:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Anelyik neked kényelmes
2020. febr. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez nekem is dilemma még így pár évtized programozás után is. Az esetek nagy részében a magyar kiosztást használom, néha váltok angolra. Néhány alt kódot szélszerű fejben tartani.


De ahogy az első írta azt használd amelyik neked a legjobban bejön.

2020. febr. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Us international, amire valahogy rámappelem az ű -t és az ő -t(az is kérdés, hogy hova)"


"Us, amire a magyar betűket oda mappelem, ahol a magyar billentyűzeten is vannak, csak altgr -t is kéne hozzájuk nyomni."


Ez csak addig nyújt előnyt, amíg nem kódolsz másik gépen. Oké, hogy sajátodon minden megfelelően konfigurálva van, de ha pl suliba mész ott ezt az előnyt nem kapod meg és még szenvedni is fogsz, ha csak egy magyar kiosztás van.


"Váltogatok magyar és us között"

Ezt szoktam néha használni, nem nehéz egy Alt+Shift kombót lenyomni, főleg, ha csak 2 nyelv van beállítva.


"Magyar."

Ez adná végül is a legnagyobb kényelmet, ha rászoknál, mert Magyar kiosztással fogsz találkozni legtöbbet Mo területén. És mivel konkrétan 100%-ban lefedi az angol-t is, ezért nem lesz hátrányod ha angolul szeretnél írni. Néhány probléma merülhet fel, amikor egy fejlesztőkörnyezetben olyan kombinációk vannak beállítva, ami miatt nem tudsz használni néhány magyar kombinációt. Pl az AltGr (<,>,[,],{,} karakterek általában) tipikusan ilyen problémás billentyűzet, de ez túlélhető, max nyomsz egy Alt+Shift kombót egy másik karakter erejéig.

2020. febr. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez csak rajtad múlik.

Én régebben EN/GB-t használtam, amire rámeppltem a $-t meg egy-két karaktert (PHP miatt). Újabban már teljesen átszoktam magyarra.

2020. febr. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

"Ez csak addig nyújt előnyt, amíg nem kódolsz másik gépen. Oké, hogy sajátodon minden megfelelően konfigurálva van, de ha pl suliba mész ott ezt az előnyt nem kapod meg és még szenvedni is fogsz, ha csak egy magyar kiosztás van."


1: A us international ugyanaz mint a sima us csak ki van egészítve pár gombbal. Más gépén csak át kell állítanom us -re és utána ránézés nélkül is gépelhetek(magyar karakter nélkül)


2: Ebben az esetben más gépén átállítás nélkül is tudok gépelni magyar billentyűzeten. Cserébe az ékezetek máshol lesznek, de ha valaki magyar kiosztás használ, az magyar feliratokat is.

2020. febr. 5. 18:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!