Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy programfejlesztőnek miért...

Egy programfejlesztőnek miért kell ennyi matematikát tanulnia? Melyik állás igényel nagy matematikai hátteret (és miért? ) és melyik nem?

Figyelt kérdés
2020. febr. 18. 17:55
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell tanulnia, érettségivel is mehetsz weblapokat gányolni.
2020. febr. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A matematikának számos ága van, ami ha nem is elengedhetetlen, de nagyon hasznos lehet egy programozó számára, hatákonyabban, és könynebben végezheti általa a munkáját (vagy egyáltalán lehetővé teszi számára az elvégzését). Szerintem a két legfontosabb matematikai tárgy amit egyetemen oktatnak a diszkrét matematika (számelmélet, gráfelmélet, és kódoláselmélet különösen), illetve a logika (duh?). Ezek olyan tudást adnak át, ami szinte biztos hogy vissza fog köszönni. A folytonos matematika viszont olyasmi, ami számomra sem világos, hogy miért kell ilyen mennyiségben tolni, figyelembe véve, hogy egy lényegesen szűkebb réteg számára nyújt csupán hasznos tudást. A programozói réteg jelentős része nem nagyon fog függvény interpolációval, egyenletrendszerek közelítésével, meg hasonlókkal foglalkozni a munkája során. Ettől függetlenül a tudás maga nem haszontalan, csak a legtöbben nem fognak alkalmat találni arra, hogy hasznosítsák.
2020. febr. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
46%
A dimat és a logika tényleg hasznos (legalábbis a legtöbb részük), de amennyi felesleges matekot tanultam, amire ténylegesen semmi szükségem nem lesz, az nem kis mennyiség :D
2020. febr. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
hozzáfűzném, hogy nyilván minden matek hasznos, ha olyan helyen helyezkedsz el, de miért kell olyanokat tanulnom, amivel 1 ember fog foglalkozni az 1000 diplomásból?
2020. febr. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2020. febr. 18. 22:45
 6/9 anonim ***** válasza:
44%
#4, ez nem csak a matekkal van így, minek tanuljak adatbázisokat, mesterséges intelligenciát, c++-t, assemblyt, ha csak egy frontendes kódmajom szeretnék lenni? Nagyon kevés szoftverfejlesztő van, aki az összeset egyszerre használni fogja, vagy akár csak tized a száz kurzusból. Ha már kódmajom, akkor gazdasági, jogi alapismeretekre sincs szükség. Úgyhogy egyetemre sincs szükség, megnézel egy 5 perces online gyorstalpalót az adott nyelvből, aztán a cégnél majd továbbképeznek. Egyáltalán nem értitek, hogy mire jó az egyetem.
2020. febr. 19. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Te teljesen másról beszélsz. Nyilván informatikát szívesen tanulok, ki tudja végül hova sodor az élet, és jó dolog betekintést nyerni több részébe. Egy diplomás programozó igenis legyen tisztában az adatbázisokról, cppról, frontendről, backendről, stb. De elmondanád nekem azt is, hogy miért kell kötelezően tanulnom pl. alkalmazott statisztikát proginfósként? Rengeteget hozzáad a tudásomhoz, és örülök, hogy ismerem az alkalmazott ststisztikát, amíg a gyorstalpalósok nem.


Nem azt mondom, hogy a legtöbb matek teljesen felesleges, mert sok hasznos van (valamilyen formában), de azért van olyan is, ami teljesen felesleges és húzza az időmet, mert meg kell tanulni. Persze minden szakon vannak hasonló tárgyak.

2020. febr. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

És melyik az a terület ahol ténylegesen kell használni?

Mert azért nem véletlen szerintem, hogy régebben programtervező matematikus volt a szak neve meg sok matematikus is informatikai cégnél helyezkedik el, akkor ezek melyik területek? Data Science meg hasonló? Vagy banki szektor?

2020. febr. 19. 16:20
 9/9 anonim ***** válasza:

A statisztika majdnem minden (értelmes) szakon kötelező, a biológustól kezdve a pszichológusig. Már csak azért is írják elő, mert sokan olyan szakdolgozatot írnak, ahol a megkérdezettek válaszait kell összegezni és kiértékelni. A tudományos munkák jelentős részében kritikus az eredmények helyes értelmezése.


A statisztika egy annyira esszenciális része az életünknek, hogy én személy szerint gimnáziumban tanítanám, de nem csak a mediánt és a móduszt. A kurzusból elég sok dolog a mai napig beugrik, amikor híreket olvasok, mert megállás nélkül csúsztatnak a számokkal, vagy belőlük rossz következtetéseket vonnak le.


Ettől függetlenül nekem is beugornak olyan dolgok, amikkel én személy szerint nem tudtam hasznosítani az egyetemi matekból és nem is fogom, pl hammingkódolást. De sztochasztikára és kalkulusra nagy szükségem van.

2020. febr. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!